Nr 15/10 kwietnia 2019

Wielki strajk w oświacie! Bądźmy razem!

Rząd nie spełnił postulatów płacowych ZNP i FZZ. W dodatku zaproponował zwiększenie pensum do 22-24 godzin! Odpowiedź jest tylko jedna: strajk!!!

O strajku mówią w Głosie:
>> Przemysław Staroń, Nauczyciel Roku 2018: – Chcę uczyć bez lęku, chcę uczyć zgodnie z osiągnięciami nauki, chcę uczyć godnie.
>> Marta Florkiewicz-Borkowska, Nauczyciel Roku 2017: – Chcę strajkować, bo to właśnie uczeń jest dla mnie ważny.
>> Aldona Iwaniuk, dyrektor SP nr 22 z OI w Tychach: – Jako dyrektor strajkować nie mogę, natomiast jestem sercem z moimi nauczycielami.
>> Agata Kołodziejczyk, pedagog szkolny w SP nr 16 w Bytomiu: – Jesteśmy wzburzeni nie tylko brakiem porozumienia, ale również przedstawianiem w czarnych barwach pracy nauczycieli.
>> dr Adam Król, nauczyciel fizyki z Łodzi: – Przeszło mi przez myśl, czy nie lepiej zostać rolnikiem, ale doszedłem do wniosku, że trzeba zachować honor i ten strajk jest jak najbardziej słuszny.
>> Przemysław Fabjański, dyrektor Akademickiego ZSO w Chorzowie: – To jest ten czas, kiedy trzeba sobie odpowiedzieć: Czy Polska chce mieć noblistów?
>> Aneta Stachowiak, nauczycielka w SP nr 6 z OI w Poznaniu: – Mamy wrażenie, że strona rządowa potraktowała nas gorzej niż bydło rogate. Będziemy walczyć!

Więcej o strajku w Głosie Nauczycielskim nr 15 z 10 kwietnia br.


W numerze 15/2019:
Wydanie elektroniczne Głosu Nauczycielskiego można czytać na stronie ewydanie.glos.pl lub w aplikacji mobilnej na smartfon i tablet "Publico24 Newsstand" (dział "Wydarzenia i Opinie"), którą można pobrać tutaj: