Nr 16-17/17-24 kwietnia 2019

Największy od lat strajk pracowników oświaty!

14 tygodni od rozpoczęcia sporu zbiorowego, sześć tygodni od wyznaczenia terminu strajku, ponad tydzień o rozpoczęcia akcji strajkowej… Czas mija, a rząd wciąż mówi, że chce rozmawiać z protestującymi pracownikami oświaty. Z naciskiem na „mówi”, bo czy „chce”, to już inna sprawa - komentujemy w Głosie Nauczycielskim.

"W kategorii odpowiedzialności i umiejętności zarządzania kryzysem zdecydowanie można postawić obozowi władzy jedynkę. W żadnym aspekcie nie próbuje on rozwiązać kryzysu, bo ani interes nauczycieli nie jest realizowany, ani interes uczniów i rodziców" - mówi Głosowi dr. Tomasz Słupik, politolog z Uniwersytetu Śląskiego.

Strajkujący byli wspierani przez rodziców uczniów, młodzież, orany prowadzące, ludzi kultury i sztuki. Darem serca są wpłaty na "Fundusz Strajkowy" pod patronatem Społecznego Komitetu "Wspieram Nauczycieli" (uczestnicy komitetu - na okładce Głosu).

O tym piszemy w najnowszym numerze naszego tygodnika!


W numerze 16-17/2019:
Wydanie elektroniczne Głosu Nauczycielskiego można czytać na stronie ewydanie.glos.pl lub w aplikacji mobilnej na smartfon i tablet "Publico24 Newsstand" (dział "Wydarzenia i Opinie"), którą można pobrać tutaj: