Nr 51-52/18-25 grudnia 2019

Rok 2020 będzie rokiem walki o Kartę!

„Nie warto umierać za Kartę Nauczyciela” – stwierdziła w wywiadzie dla „Dziennika Gazety Prawnej” Mirosława Stachowiak-Różecka (PiS), przewodnicząca sejmowej Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży. Szefowa komisji edukacji opowiedziała się też za podniesieniem nauczycielskiego pensum w myśl koncepcji rządu PiS z czasu kwietniowego strajku, gdy rząd proponował podwyższenie średniego wynagrodzenia nauczycieli dyplomowanych w zamian za podniesienie wymiaru pensum z 18 do 24 godzin tygodniowo.
- Mówienie dziś, że „gdy zlikwidujemy Kartę, to będziemy lepiej zarabiać”, nie znajduje żadnego pokrycia w rzeczywistości. To tylko pobożne życzenie niektórych naiwnych oraz pusta deklaracja osób, które dziś odpowiadają za oświatę – komentuje w wywiadzie dla Głosu Sławomir Broniarz, prezes ZNP. I dodaje, że rok 2020 będzie rokiem walki o Kartę.W numerze 51-52/2019:
Wydanie elektroniczne Głosu Nauczycielskiego można czytać na stronie ewydanie.glos.pl lub w aplikacji mobilnej na smartfon i tablet "Publico24 Newsstand" (dział "Wydarzenia i Opinie"), którą można pobrać tutaj: