Nasz patronat. XVIII Ogólnopolski Tydzień Mukowiscydozy

W poniedziałek 25 lutego br. rozpoczyna się Ogólnopolski Tydzień Mukowiscydozy pod hasłem „#Nie widać prawda?”. To kampania społeczna poświęcona upowszechnieniu wiedzy o mukowiscydozie, która jest najczęściej występującą chorobą genetyczną u ludzi.

Tegoroczna edycja kampanii zwraca uwagę na to, że choroba ta nie nie daje zewnętrznych objawów, a może doprowadzić do fatalnych skutków: rzadkich chorób przewlekłych, ogólnoustrojowych i kompleksowych. Jest nieuleczalna.

W trakcie tygodnia zaplanowano m.in.: akcje informacyjno-edukacyjne, dotyczące mukowiscydozy w szkołach, przedszkolach i bibliotekach, bezpłatne badania genetyczne (Centrum Medyczne MED GEN w Warszawie), uruchomienie infolinii, akcję edukacyjną w krakowskiej Galerii Bronowice połączoną z badaniami profilaktycznymi, koncerty, bale charytatywne oraz kwestę na rzecz Podopiecznych Fundacji MATIO w Krakowie, warsztaty kulinarne w  Białystoku, konferencję naukową w Gdańsku, spotkanie z rodzicami dotyczące problematyki chorób rzadkich w Katowicach.

Organizatorem akcji jest MATIO Fundacja Pomocy Rodzinom i Chorym na Mukowiscydozę.

Więcej informacji:

>> www.mukowiscydoza.pl

>> niewidacprawda.pl

Jednym z patronów medialnych kampanii społecznej jest Głos Nauczycielski