Sondaż. Większość respondentów uważa, że wszystkie szkoły, przedszkola i żłobki powinny być zamknięte

54 proc. badanych uważa, że wszystkie szkoły, przedszkola i żłobki powinny być zamknięte. 35 proc. jest przeciwnego zdania – wynika z sondażu przeprowadzonego dla Super Expressu” przez Instytut Badań Pollster.

Większość Polaków (54 proc.) ocenia, że z powodu bardzo trudnej sytuacji pandemicznej wszystkie szkoły, przedszkola i żłobki powinny być zamknięte, 35 proc. jest przeciwnego zdania, a 11 proc. pytanych odpowiedziało, “nie wiem”. Sondaż przeprowadzono przez Instytut Badań Pollster w dniach 22-23 października.

Jego wyniki odzwierciedlają nastroje panujące wśród nauczycieli. W ankiecie na stronie glos.pl. zapytaliśmy, czy w związku z gwałtownym wzrostem zakażeń koronawirusem jest konieczne wprowadzenie zdalnego lub hybrydowego nauczania w całej oświacie?

Zdecydowana większość (75 proc.) spośród prawie 5 tys. osób głosujących w naszej ankiecie uznało, że takie rozwiązanie jest absolutnie konieczne. 14 proc. jest w stanie zgodzić się na taki scenariusz dla oświaty. Tylko co dziesiąty uczestnik ankiety uważa obecne rozwiązania za wystarczające.

(JK, GN)

Sondaż: Najliczniejsza grupa badanych – 43 proc. uważa, że szkoły podstawowe powinny pracować w trybie hybrydowym

Ankieta Głosu. Zdalne lub hybrydowe nauczanie w całej oświacie? To absolutnie konieczne – mówi 75 proc. głosujących!