7. edycja Tygodnia Konstytucyjnego. Biorą w niej udział 453 szkoły z całej Polski

W poniedziałek 21 października br. ruszyła 7. edycja Tygodnia Konstytucyjnego organizowanego przez Stowarzyszenie im. Zbigniewa Hołdy. Adwokaci, sędziowie, prokuratorzy, radcy, pracownicy naukowi w 453 szkołach w całej Polsce będą rozmawiać z uczniami o Konstytucji. W akcji bierze udział w sumie 754 prawników.

„Uznaliśmy, że warto wyjść do młodzieży, by opowiedzieć jej czym tak naprawdę jest ustawa zasadnicza, dlaczego jest tak ważna, że jest matką wszystkich ustaw. Te lekcje są bezpłatne i odbywają się w formie debaty, zabawy, albo jakiejś gry” – mówiła niedawno w rozmowie z Głosem mec. Sylwia Gregorczyk-Abram ze Stowarzyszenia im. Zbigniewa Hołdy.

Sylwia Gregorczyk-Abram: Rusza Tydzień Konstytucyjny w szkołach. Jak się zgłosić do tego programu?

Celem projektu jest zwrócenie uwagi na praktyczny wymiar obowiązywania Konstytucji i działalności Trybunału Konstytucyjnego.

„Zależy nam na tym, aby w przystępny i interesujący sposób pokazać, że problematyka konstytucyjna ma bezpośredni wpływ na codzienne życie każdego z nas. W ramach Tygodnia Konstytucyjnego chcemy promować świadome obywatelstwo i zachęcać młodych ludzi do większego zainteresowania się sprawami publicznymi” – czytamy na stronie Stowarzyszenia im Zbigniewa Hołdy.

(JK, GN)