W czerwcu br. Sławosz Uznański-Wiśniewski, polski astronauta projektowy Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA), opuści naszą planetę, udając się w przestrzeń kosmiczną. Ósmego dnia misji przewidywane jest połączenie audio-video z naszym astronautą. Uwaga, konkurs! Nauczycielu, jeśli chcesz być w tym dniu w Centrum Nauki Kopernik z grupą swoich uczniów, wypełnij zgłoszenie. Formularz prześlij do 28 maja!
➡️ Uwaga! Konkurs dla nauczycieli szkół podstawowych!
➡️ Ważne! Formularz prześlij do 28 maja
➡️ Termin spotkania: przewidywany na 16 czerwca 2025
➡️ Miejsce: Centrum Nauki Kopernik, Warszawa
W czerwcu tego roku Sławosz Uznański-Wiśniewski, polski astronauta projektowy Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA) opuści naszą planetę, udając się w przestrzeń kosmiczną.
Ósmego dnia misji IGNIS w Centrum Nauki Kopernik zapowiada się dzień pełen wrażeń:
🔴 Wykłady popularnonaukowe specjalistów sektora kosmicznego,
🔴 Warsztaty o tematyce misji kosmicznych,
🔴 Aktywności sportowe i artystyczne związane z eksploracją kosmosu,
🔴 Aktywności zapewnione przez stowarzyszenia związane z technologiami oraz…
🔴 Połączenie audio-video na żywo ze Sławoszem Uznańskim-Wiśniewskim, który odpowie na pytania oraz zaprezentuje eksperymenty z pokładu Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.
Nauczycielu, jeśli chcesz być w Centrum Nauki Kopernik z grupą swoich uczniów wypełnij zgłoszenie, uzasadniając, dlaczego właśnie Wy powinniście tam być.
Spośród wszystkich zgłoszeń Organizator wybierze 12 najlepszych, zgodnie z trzema kryteriami:
1️⃣ pomysłowość i kreatywność przedstawionego uzasadnienia
2️⃣ doświadczenie w kreatywnym wykorzystywaniu tematyki eksploracji kosmosu i technologii kosmicznych w działalności edukacyjnej nauczyciela
3️⃣ przekładalność na praktykę oraz potencjał edukacyjny planów dotyczących wykorzystania udziału w Wydarzeniu na rzecz realizacji długoterminowych celów edukacyjnych
Nagrodą w Konkursie jest możliwość uczestniczenia w Wydarzeniu nauczyciela wraz z pięcioma swoimi uczniami.
Organizatorzy zapewniają udział w warsztatach i innych aktywnościach edukacyjnych oraz w głównej atrakcji – spotkaniu na żywo podczas połączenia z polskim astronautą, który będzie wykonywał eksperymenty na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.
Organizatorzy zapewniają wyżywienie, zwrot kosztów podróży, a dla szkół ponad 50 km od Warszawy – nocleg, jeśli potrzeba.
➡️ Prosimy, wypełnij formularz: