Według Ministerstwa Cyfryzacji już chęć przystąpienia do Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej wyraziło ponad 16 tys. z 23 tys. szkół, które mogą to zrobić a ok. 8,5 tysiąca placówek zostało wyposażonych w instalacje, które umożliwią im korzystanie z darmowego dostępu do szybkiego i bezpiecznego internetu.
OSE to nie tylko sam dostęp do szybkiego Internetu, ale też usługi bezpieczeństwa, które każda ze szkół może skonfigurować pod kątem swoich potrzeb.
– Zależało nam na przyspieszeniu i właśnie je widać. Tylko w listopadzie tego roku do OSE zgłosiło się ponad 3 tysiące szkół. Rekordowy był drugi tydzień listopada, w którym spłynęło aż 1246 zgłoszeń. NASK, który jest operatorem OSE, podpisał w listopadzie umowy z ponad 2 tysiącami placówek – mówi minister Marek Zagórski.
Z OSE wiąże się również projekt OSEhero dotyczący wspierania i promocji aktywnych nauczycieli oraz rozwoju nauczania z zastosowaniem nowoczesnych technologii.
MC podkreśla, że budowa Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej to strategiczny program rządowy. Zgodnie z jego założeniami, do końca przyszłego roku wszystkie polskie szkoły mają mieć dostęp do szybkiej sieci internetowej.
Więcej można przeczytać tutaj.
(JK, GN)
Fot: Ministerstwo Cyfryzacji