Ankieta Głosu. Samorządy tną wydatki, powód: niska subwencja. 77 proc. pytanych: To nas dotyczy!

Doniesień o cięciach wydatków przez miasta i gminy jest coraz więcej. Powód zawsze ten sam: niska subwencja oświatowa. W naszej ankiecie na www.glos.pl na pytanie o lokalne cięcia w wydatkach na oświatę aż 55 proc. głosujących przyznaje, że u nich w gminie już zostały wprowadzone, a 22 proc. zaznacza, że w tym roku będą kolejne.

Doniesień o cięciach wydatków przez miasta i gminy jest coraz więcej. Praktycznie co tydzień publikujemy w Głosie wywiady z przedstawicielami samorządów, którzy wyliczają cięcia w wydatkach już nie tylko na remont torowiska (jak w Krakowie), ale także na ważne programy społeczne, na budowę basenu, hali sportowej czy nowej szkoły.

Powód zawsze ten sam: niska subwencja oświatowa od rządu i rosnące wydatki z dochodów własnych na oświatę. W naszej ankiecie na www.glos.pl na pytanie o lokalne cięcia w wydatkach na oświatę aż 55 proc. głosujących przyznaje, że u nich w gminie już zostały wprowadzone, a 22 proc. zaznacza, że w tym roku będą kolejne.

Ankieta Głosu

Z powodu niskiej subwencji samorządy tną dopłaty do zajęć pozalekcyjnych i dodatki dla nauczycieli, wstrzymują inwestycje. Czy w Twojej gminie/Twoim mieście planowane są cięcia w wydatkach na oświatę?

  • Tak, cięcia już zostały wprowadzone (55%, 328 głosów)
  • Tak, będą cięcia w 2020 r. (22%, 133 głosów)
  • Nic nie wiem na ten temat (12%, 70 głosów)
  • Nie, żadnych cięć nie ma (11%, 64 głosów)

Głosujących: 595

Loading ... Loading ...
Na www.glos.pl oddano 595 głosów (od 12 grudnia 2019 r. do 10 lutego 2020)