„Bądźmy dla siebie dobrzy”. „Nadzieja nie umiera nigdy”. Nauczyciele Roku nagrali piękny film z ważnym przesłaniem

„Nadzieja nie umiera nigdy” – film ze specjalnym przesłaniem do nauczycieli nagrali laureaci Konkursu Nauczyciel Roku, organizowanego przez Głos Nauczycielski. „Bądźmy razem”, „bądźmy dla siebie dobrzy” – tak Nauczyciele Roku wspierają swoje koleżanki i kolegów. To trzeba obejrzeć!

„Bądźmy dla siebie dobrzy” – mówi Marta Florkiewicz-Borkowska, Nauczyciel Roku 2017.

„Nadzieja nie umiera ostatnia, nadzieja nie umiera nigdy” – podkreśla Przemysław Staroń, Nauczyciel Roku 2018, finalista konkursu Global Teacher Prize 2020.

„Bądźmy dla nich (uczniów – przyp. GN) właśnie teraz partnerami” – apeluje Danuta Konatkiewicz, Nauczyciel Roku 2006.  „Przeprowadzmy ich przez te trudne dni z uśmiechem, z optymizmem” – dodaje.

„To relacje nas tworzą i kształtują, bądźmy na nie uważni, zwłaszcza teraz” – mówi Katarzyna Nowak-Zawadzka, Nauczyciel Roku 2015. „Zróbcie coś dobrego, razem w kuchni, tam też potrzebna jest umiętność czytania ze zrozumieniem” – zachęca.

A Zyta Czechowska, Nauczyciel Roku 2019, zwraca się ze słowami: „Nie organizujmy naszym uczniom festiwalu edukacyjnych narzędzi, aplikacji, czy zadań domowych (…), skupmy się na kreatywnym działaniu”.

Marcin Zaród, Nauczyciel Roku 2013, podkreśla: „Nie patrzcie na to co robią inni, nie myślcie, że oni robią rzeczy lepsze niż wy. Wy robicie tyle, ile możecie zrobić dla swoich uczniów i to się liczy”.

W filmie wystąpili także Anna Sosna, Nauczyciel Roku 2011 i Wiesław Włodarski, Nauczyciel Roku 2007.

Polecamy!