Nasz patronat. BeEco – Angażujemy – Inspirujemy – Zmieniamy! Profesjonalny, bezpłatny cykl warsztatów 

Profesjonalny, bezpłatny cykl warsztatów dla nauczycieli i nauczycielek już w zasięgu ręki! Ucz się od najlepszych i inspiruj innych. Los planety jest w naszych rękach. Właśnie ruszyły zapisy!

Do zgłoszenia zachęcamy nauczycieli i nauczycielki szkół podstawowych, którzy pod okiem ekspertów uzupełnią i wzbogacą wiedzę na temat wyzwań ekologicznych oraz skorzystają z konkretnych narzędzi i materiałów m.in. scenariuszy lekcji, które będę pomocne w pracy z dziećmi i tym samym przyczynią się do budowania świadomości społecznej wśród młodego pokolenia Polek i Polaków.

Realizacja projektu BeEco jest odpowiedzią na postępujące zmiany klimatyczne i brak formalnej edukacji w tym zakresie. Najnowsze badanie Deloitte z lipca 2021 r. wykazało, że zdecydowana większość Polaków obawia się zmian klimatycznych. W badaniu przeprowadzonym w Polsce na reprezentatywnej grupie 1145 osób powyżej 14 roku życia w czerwcu br. 81% ankietowanych stwierdziło, że jest zaniepokojone zmianami klimatycznymi. Niepokoju nie czuło w ogóle lub nie miało zdania tylko 7% ankietowanych. Jak się jednak okazuje, strach i obawy nie zawsze stanowią wystarczający powód zmian i działań na rzecz planety. Zgodnie z wynikami sondażu Eurobarometru prowadzonego w wiosną 2021 r. na zlecenie Parlamentu Europejskiego, tylko 52% Polek i Polaków zadeklarowało podjęcie działań w okresie 6 miesięcy przed badaniem. To mniej niż w jakimkolwiek kraju Unii Europejskiej. A to i tak znacząca poprawa od poprzedniego badania z 2019 r.

Te dane są alarmujące, ale i inspirujące do podjęcia działań. Wierzymy w moc edukacji i wierzymy, że edukacja ekologiczna dzieci pozwala kształtować proekologiczne zachowania.

Dzieci wiedzą, że ekologia jest istotna, aczkolwiek brakuje im praktycznej wiedzy, którą mogliby wdrożyć w życiu codziennym. To niezwykle istotne biorąc pod uwagę fakt, że samodzielne działania są w stanie zdziałać więcej niż nam się wydaje!

Dlatego nie zwlekaj. Poznaj szczegóły projektu, zapisz się na warsztaty i zdobądź narzędzia, które przyczynią się do pozytywnych zmian. To nasza wspólna sprawa!

Formularz i wszystkie szczegóły znajdują się na stronie internetowej: www.beeco.edu.pl i na profilu na FB: www.facebook.com/BeEcoEdu

Zapraszamy do udziału w projekcie Be.Eco!

Organizator projektu: Fundacja Digital University
Patronat medialny: Głos Nauczycielski, My Company Polska, Ekogazeta