„Rakietowa lekcja”. Nowe spotkanie z cyklu „O kosmosie przy kawie”

Nauczycielu, co powiesz na to, by wrzesień rozpocząć wystrzałowo! Najbliższe spotkanie z cyklu „O kosmosie przy kawie” będzie o tym, jak na zajęciach szkolnych wykorzystać scenariusz o…rakietach. Spotkanie odbędzie się 5 sierpnia (czwartek), start – godz. 18.00.

Na www.esero.kopernik.org.pl jest zakładka „materiały edukacyjne” – w niej kilkadziesiąt scenariuszy na lekcje o zagadnieniach kosmicznych. Justyna Średzińska z Biura ESERO Centrum Nauki Kopernik przedstawi jeden z nich, poświęcony pracy i odkryciom Konstantego Ciołkowskiego. Wspólnie z uczestnikami przeprowadzi kilkunastominutową lekcję, by sprawdzić  jak ten scenariusz można modyfikować w zależności od wieku uczniów. Scenariusz pomoże nauczycielom poznać prace tego uczonego oraz… zbudować własną rakietę!

Konstanty Ciołkowski żył na przełomie XIX i XX w., był „rakietowym wizjonerem”.  Z jego prac, teorii i wzorów korzystali później inżynierowie z całego świata. To zapoczątkowało szybki rozwój techniki rakietowej, w który zaangażowały się największe światowe mocarstwa. Z czasem rywalizacja nasiliła się i przekształciła w wyścig kosmiczny, zakończony lądowaniem człowieka na Księżycu.

Co czeka uczestników czwartkowego spotkania:

  • Omówienie materiałów dot. rakiet
  • Wspólne przejście kosmicznej lekcji, którą będzie można powtórzyć w szkole
  • Dyskusja: Jak wprowadzić kosmiczny temat na zajęcia szkolne

Co będzie potrzebne na spotkaniu:

  • Butelka po napoju 1,5 l
  • Dwie kartki papieru A4
  • Nożyczki
  • Taśma klejąca

Drodzy nauczyciele, wpiszcie w kalendarzu: 5 sierpnia, godz. 18.00

Spotkanie za pośrednictwem platformy ZOOM:

https://us06web.zoom.us/j/87043649752

Szczegóły: https://esero.kopernik.org.pl/o-kosmosie-przy-kawie-rakietowa-lekcja/

(GN)