CKE opublikowała harmonogram egzaminów

Znamy już szczegółowy harmonogram tegorocznych egzaminów, w tym egzaminu maturalnego i matury. CKE opublikowała jeden z najważniejszych obecnie dla uczniów i nauczycieli dokumentów

Na tę decyzję czekały setki tysięcy ósmoklasistów i maturzystów, a także nauczycieli i rodziców. CKE opublikowała harmonogram przeprowadzenia egzaminu ósmoklasisty, egzaminu gimnazjalnego oraz egzaminu maturalnego w 2020 r. Nowe terminy są efektem zmian w oświacie wywołanych pandemią koronawirusa.

„W uzgodnieniu z ministrem właściwym do spraw oświaty i wychowania, ustalam harmonogram przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty, egzaminu gimnazjalnego oraz egzaminu maturalnego w 2020 r.” – czytamy w dokumencie podpisanym przez dr. Marcina Smolika, dyrektora CKE.

Egzamin ósmoklasisty ma się rozpocząć 16 czerwca br. o godz. 9.00 testem z języka polskiego. Dzień później uczniowie napiszą o tej samej porze test z matematyki, a z języka obcego – 18 czerwca o godz. 9.00.

Do 31 lipca mają zostać ogłoszone wyniki egzaminu ósmoklasisty, szkoły mają otrzymać wyniki uczniów i zaświadczenia.

Egzamin maturalny ma się rozpocząć w poniedziałek 8 czerwca o godz. 9.00 od testu z języka polskiego (poziom podstawowy). O godzinie 14.00 wybrani abiturienci napiszą test z języka polskiego na poziomie rozszerzonym.

Dzień później młodzież przystąpi o tej samej porze do testu z matematyki (pp), a o godz. 14.00 – do testu z języka łacińskiego i kultury antycznej (pp i pr). Środa to test z języka angielskiego (pp), a potem – z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym.

W czwartek 11 czerwca przypada święto Bożego Ciała, w związku z czym żadne egzaminy się nie odbędą. Podobnie jak następnego dnia, w piątek 12 czerwca.

Więcej na ten temat TUTAJ.

(PS, GN)