CNK: Do 16 czerwca nauczyciele mogą się zarejestrować na warsztaty wokół wystawy „Przyszłość jest dziś”

Centrum Nauki Kopernik zaprasza nauczycieli ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych do udziału w bezpłatnych warsztatach online, podczas których organizatorzy przybliżą powstającą w Koperniku nową wystawę stałą „Przyszłość jest dziś” oraz towarzyszący jej program edukacyjny skierowany do uczniów i nauczycieli.

“Wspólnie postawimy pytania dotyczące rozwoju nowoczesnych technologii oraz ich wpływu na nasze życie – osobiste i społeczne. Odnosząc się do wyzwań, jakie stawia nam już dziś sztuczna inteligencja, poruszymy zagadnienia takie jak sprawczość użytkowników w kontekście uczenia maszynowego, zaufanie do algorytmów, Smart City czy sztuczna inteligencja i twórczość” – czytamy w komunikacie.

“Dowiecie się również, jak w interesujący dla uczniów – a także angażujący ich – sposób przygotować wizytę na wystawie oraz jak ją zaplanować, by w pełni wykorzystać wszystkie możliwości oferowane przez Centrum Nauki Kopernik” – zachęca CNK.

Na warsztaty można się zapisywać do 16 czerwca. Uczestnicy warsztatów otrzymają imienne certyfikaty. Więcej informacji na temat wydarzenia można znaleźć tutaj.

 (GN)

CNK zaprasza nauczycieli! Kolejne spotkanie z cyklu „O kosmosie przy kawie”. 11 czerwca, godz. 18