Członek Rady Polityki Pieniężnej domaga się… nawrócenia polskich naukowców

Z apelem o “żarliwą modlitwę połączoną z postem w intencji wypędzenia złego ducha kosmopolityzmu z naszych uczelni wyższych” zwrócił się prof. Eryk Łon z Rady Polityki Pieniężnej

Rada Polityki Pieniężnej to jeden z organów Narodowego Banku Polskiego, instytucja odpowiedzialna za politykę pieniężną w Polsce. Do jej najważniejszych zadań należy ustalanie wysokości podstawowych stóp procentowych oraz naliczanie i utrzymywanie rezerwy obowiązkowej, a także zatwierdzanie planu finansowego NBP. W skład RPP wchodzi 9 członków oraz prezes NBP w charakterze przewodniczącego Rady.

Członkowie Rady zajmują się jednak nie tylko kwestiami związanymi z polityką pieniężną państwa. Jak choćby prof. Eryk Łon z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, który za pośrednictwem Radia Maryja zwrócił się do wszystkich z niecodziennym apelem. Chodzi o “prośbę o modlitwę o nawrócenie polskich naukowców” i “żarliwą modlitwę połączoną z postem w intencji wypędzenia złego ducha kosmopolityzmu z naszych uczelni wyższych, szczególnie uczelni ekonomicznych”.

Według członka RPP “zły duch kosmopolityzmu chce nam bowiem obrzydzić i ośmieszyć w obszarze nauki przywiązanie do wartości katolickich i patriotycznych opartych na Dekalogu”. “Warto pamiętać, iż złego ducha kosmopolityzmu i najbardziej zwyrodniałego, złośliwego złego ducha internacjonalizmu zwanego też >>gangreną zobczenia<< możemy wyplenić i strącić do piekła ufną modlitwą” – orzekł ekonomista (pisownia oryginalna).

“Szczególnie proszę o codzienny różaniec oraz praktykowanie nabożeństw Pięciu Pierwszych Sobót Miesiąca, czyli wynagradzanie za pięć rodzajów zniewag i obelg wyrządzanych niepokalanemu Sercu Maryi” – podkreślił prof. Łon.

“Obudź się Polaku! Powstań polski naukowcu! Nie daj się. Nie poddawaj się pokusie, ułudzie kosmopolityzmu i internacjonalizmu, przed którą przestrzegał nas prymas Tysiąclecia Polski kardynał Stefan Wyszyński. Wszyscy Polacy w tych czasach fatimskich jako jedna polska biało-czerwona rodzina pokażmy wielką jedność i wiarę w niezwyciężoną, potężną Polskę. Po modlitwie zaśpiewajmy z całych sił i donośnym głosem >>Rotę<< Marii Konopnickiej. Nie rzucim ziemi skąd nasz ród, tak nam dopomóż Bóg” – zaapelował członek RPP.

“Jak tak dalej pójdzie, za moment wszyscy polscy naukowcy będą musieli chodzić na przymusowe rekolekcje i odprawiać modlitwy pokutne. Pierwszy krzyżem będzie leżał minister Gowin. PS Jeżeli ktokolwiek wyobraża sobie, że po “reformie” nauki PiS zostawi ją w spokoju, to jest w głębokim błędzie. To dopiero początek” – ocenił prof. Adam Leszczyński, socjolog z Uniwersytetu SWPS i publicysta.

Jak tak dalej pójdzie, za moment wszyscy polscy naukowcy będą musieli chodzić na przymusowe rekolekcje i odprawiać…

Opublikowany przez Adam Leszczynski Poniedziałek, 16 września 2019

(PS, GN)