Dwulatka z Kentucky uznana za geniusza

Dwuletnia Isla McNabb została najmłodszą członkinią stowarzyszenia MENSA zrzeszającego ludzi o najwyższym ilorazie inteligencji. Młoda Amerykanka ma należeć do 1 proc. najinteligentniejszych osób na planecie

Dwulatka z Oldham County w Kentucky w USA zna alfabet i potrafi przeliterować nazwy sprzętów domowych, które znajdują się w jej otoczeniu – krzeseł, sofy, telewizora i in.

To właśnie błyskawiczne opanowanie alfabetu sprawiło, że rodzice Isli zorientowali się, że ich dziecko jest nieprzeciętnie inteligentne. Ich córka zaczęła pewnego dnia układać z plastikowych literek słowa. Gdy poprosili małą o przeliterowanie słowa „pomarańczowy”, zrobiła to bez żadnych problemów. Potem wykonała tę czynność w przypadku innych kolorów.

Isla nauczyła się już czytać i pisać, a także liczyć.

Jedyną rzeczą, która martwi rodziców Isli, jest fakt, że ich córka śpi przez krótki czas w czasie doby. W rozmowie z „New York Post” przyznali, że wyjątkowa aktywność dziewczynki wykańcza ich i sprawia, że są coraz bardziej zmęczeni.

Isla bierze udział w zajęciach MENS-y i jest najmłodszym członkiem organizacji. Do stowarzyszenia należy 134 tys. osób w 100 krajach.

(PS, GN)