Dzień Edukacji Narodowej. Joanna Kos-Krauze dla Głosu: Nauczycielom życzę przywrócenia godności ich zawodu

Jesteście ważni i niezbędni, żeby nasze dzieci miały godną przyszłość. Jesteście jednymi z Ostatnich Sprawiedliwych – tak zwraca się do nauczycieli Joanna Kos-Krauze, reżyserka i scenarzystka, która przesłała Głosowi Nauczycielskiemu życzenia dla nauczycieli z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Joanna Kos-Krauze, reżyserka i scenarzystka, zastępczyni przewodniczącego zarządu Gildii Reżyserów Polskich:

– Wszystkim Nauczycielom życzę przywrócenia godności ich zawodu. Nie wiem, czy jest drugie tak spauperyzowane, niedoceniane i upokarzane przez władzę środowisko. Chociaż chyba jesteśmy w tej samej Lidze Pogardzanych przez każdą władzę: Nauczyciele, Służba Zdrowia, Artyści.

Dzisiaj bardziej niż kiedykolwiek widać, jak ważni jesteście dla społeczeństwa. Świat, w którym nie szanuje się ludzi odpowiedzialnych za  następne pokolenia, to świat samotny, pełen agresji, depresji i codziennych brutalnych słów.

Jesteście ważni i niezbędni, żeby nasze dzieci miały godną przyszłość. Jesteście jednymi z Ostatnich Sprawiedliwych, jak niezłomni sędziowie, niepokorni twórcy, bohaterscy lekarze i służby medyczne.

To dzięki Wam dzieci rozumieją, że trzeba nosić maseczki, że jest kryzys klimatyczny, że nie można biernie patrzeć, jak ktoś bije drugiego człowieka, że wiersze może nie są potrzebne na co dzień, ale trzeba je czytać, bo wtedy łatwiej żyć…

Z całego serca wszystkim Państwu dziękuję.