Dzień Edukacji Narodowej. Zyta Czechowska: Wspierajmy się i doceniamy wzajemne!

Każdy z nauczycieli jest ważny i wartościowy – mówi Zyta Czechowska, Nauczyciel Roku 2019. Wspierajmy się i doceniajmy wzajemnie – dodaje laureatka naszego Konkursu. I życzy: Udanego, zdrowego roku szkolnego!

Rozmawiamy tuż przed Dniem Edukacji Narodowej. Co by Pani powiedziała swoim koleżankom i kolegom z tej okazji? – zapytaliśmy Zytę Czechowską, Nauczyciela Roku 2019.

– Że każdy z nich jest ważny i wartościowy. Żeby nigdy nie zapominali o swoim dobrostanie i potrafili sobie dziękować za to, co robią. Wspierajmy się i doceniajmy wzajemnie. Praca nauczyciela wymaga ogromnego zaangażowania, cierpliwości, pokory, empatii, a przede wszystkim wsparcia społeczeństwa. Aby to wsparcie otrzymać, musimy pokazywać, co robimy, jak odpowiedzialna jest nasza praca i jak wielkie sukcesy dzięki naszym aktywnościom osiągają uczniowie. Dlatego zachęcam do dzielenia się swoimi dobrymi praktykami, sukcesami i do inspirowania się wzajemnie. Udanego, zdrowego roku szkolnego! – odpowiedziała laureatka naszego Konkursu.

***

Cały wywiad z Zytą Czechowską – w GN nr 42-43 z 14-21 października br. (w wydaniu drukowanym i elektronicznym – ewydanie.glos.pl)

Fot. Rajmund Nafalski