Dziś ruszyła rejestracja do szczepień dla roczników 1952-1954

Dziś rozpoczęła się rejestracja na szczepienie przeciwko koronawirusowi dla osób urodzonych w latach 1952 – 1954. Na szczepienie można się zapisać telefonicznie, przez internet lub osobiście – w punkcie szczepień

Prawo do zarejestrowania się do zaszczepienia ma od dzisiaj dodatkowo ponad 980 tys. uprawnionych.

Uwaga! System ma być zarezerwowany na rejestrację tej grupy wiekowej tylko przez trzy dni – do 20 marca. Jeśli jednak urodzeni pomiędzy 1952 a 1954 rokiem nie skorzystają z tego terminu, będą mogli zarejestrować się później. W dniach 18-20 marca po prostu nie będą mogły się rejestrować inne grupy.

Rząd podzielił seniorów na poszczególne grupy wiekowe. Każdej z nich przydzielono odrębne terminy rejestracji. Podział ma zapewnić pierwszeństwo osobom najstarszym i usprawnić cały proces.

“Szczepionka daje nadzieję na powrót do normalności, ale szanse na to będą tym większe, im więcej osób przyjmie preparat. Osoby starsze należą do grupy ryzyka. Dla nich Covid-19 w wielu przypadkach jest chorobą bardzo groźną, realnie zagrażającą życiu. Pandemia nie zwalnia, przeciwnie ponownie odnotowujemy spore wzrosty liczby osób zakażonych, ale też i tych, którzy przegrali walkę z chorobą. Warto skorzystać z dostępnej ochrony, a szczepionka to obecnie najlepsza profilaktyka” – czytamy w komunikacie rządu.

Zarejestrować można się na cztery sposoby:
* przez infolinię 989
* on-line na stronie pacjent.gov.pl
* poprzez SMS na numer 880 333 333
* w punkcie szczepień

(PS, GN)