Egzaminy w latach 2023-2024 też na podstawie wymagań – MEiN opublikowało projekty rozporządzeń

Ministerstwo edukacji opublikowało wymagania egzaminacyjne dla egzaminu ósmoklasisty i egzaminu maturalnego w 2023 i 2024 r.

Z powodu pandemii i wielomiesięcznej edukacji uczniów w sposób zdalny w ubiegłym roku egzamin ósmoklasisty i egzamin maturalny przeprowadzone zostały w oparciu nie o podstawę programową, ale okrojone wymagania egzaminacyjne.

Na taki sam krok zdecydowano się podczas egzaminu maturalnego, który wystartował dzisiaj oraz egzaminu ósmoklasisty, który uczniowie napiszą wkrótce.

Wymagania egzaminacyjne mają też obowiązywać podczas egzaminów w latach 2023-2024. Jak podkreśliło ministerstwo edukacji, krok ten „przewiduje zatem kontynuację przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty jeszcze w kolejnych dwóch latach szkolnych dla uczniów i słuchaczy szkół podstawowych, którzy realizowali we wcześniejszych latach kształcenie w szczególnych warunkach wynikających ze stanu zagrożenia epidemicznego i stanu epidemii wywołanej wirusem SARS-CoV-2”.

Podobna argumentacja towarzyszy wydłużeniu obowiązywania wymagań egzaminacyjnych na maturze w latach 2023-2024.

Jak zapewnił resort edukacji, wymagania egzaminacyjne obowiązujące w 2023 i 2024 r. mają być takie same, jak w tym i poprzednim roku.

Wymagania dotyczące egzaminu ósmoklasisty można znaleźć TUTAJ.

Wymagania dotyczące egzaminu maturalnego są dostępne TUTAJ.

(PS, GN)