Francja: Około 3 tys. klas zamkniętych z powodu koronawirusa

Od rozpoczęcia roku szkolnego około 3 tys. klas zostało zamkniętych z powodu Covid-19. 67 proc. dzieci i młodzieży w wieku 12-17 lat otrzymało pierwsza dawkę szczepionki przeciwko koronawirusowi – poinformował minister edukacji Jean-Michel Blanquer.

– Prawie 12,3 mln uczniów wróciło do szkół 2 września. Od początku roku szkolnego około 3 tys. klas zostało zamkniętych z powodu Covid-19, w tym 545 w minionym tygodniu – stwierdził Blanquer w wywiadzie dla dziennika „Le Parisien”.

„Spodziewamy się, że w ciągu najbliższych kilku dni liczba zamkniętych klas wzrośnie, a następnie ustabilizuje się, zanim spadnie, jeśli podąży za krzywą zachorowań na koronawirusa, którą obserwowaliśmy na Reunionie, gdzie rok szkolny rozpoczął się dwa tygodnie wcześniej niż w metropolii” – powiedział minister.

Blanquer podał, że 67 proc. dzieci w wieku 12-17 lat otrzymało jedną dawkę szczepionki, a 54 proc. jest w pełni zaszczepione. Szczepienia dla dzieci powyżej 12 lat organizowane są również w szkołach od 2 września.

“Do końca miesiąca wszyscy uczniowie będą mogli się zaszczepić. Mamy nadzieję, że bardzo szybko przekroczymy barierę trzech czwartych zaszczepionych” – oświadczył minister.

(PAP, JK)

Holandia: Szkoły ogniskami rozprzestrzeniania się koronawirusa

Francja: Początek szczepień przeciwko COVID-19 m.in. dla nauczycieli