Google wspiera szkoły i nauczycieli w zdalnym nauczaniu. Bezpłatnie udostępnia narzędzia do edukacji

„W ramach współpracy z Kancelarią Prezesa Rady Ministrów oraz GovTech Polska, Google bezpłatnie udostępnia w Polsce pakiet G Suite dla Szkół i Uczelni. Pakiet obejmuje m.in takie narzędzia jak: Google Classroom, Google Meet, Dysk Google, Gmail, Kalendarz oraz Dokumenty i Arkusze Google” – poinformowało Głos biuro prasowe Google.

Wszystkie szkoły mogą zarejestrować się do usługi pod adresem: http://bit.do/gsuiterejestracja. Ponieważ zorganizowanie zdalnego nauczania wiąże się często z wieloma wyzwaniami, Google wprowadził także bezpłatne wsparcie we wdrożeniu i wykorzystaniu narzędzi G Suite dla Szkół, na trzech poziomach:

>> od poniedziałku do piątku szkolenia online dla dyrektorów i administratorów o 14:00 i dla nauczycieli o 17:00. W czasie szkolenia można przez cały czas zadawać pytania na żywo, na które od razu odpowiadają moderatorzy. Zapisy na stronie internetowej projektu tutaj.

>> konsultacje 1:1

>> wsparcie mailowe poprzez pomocdlaedukacji@internetowerewolucje.pl

„W ramach szkoleń dostępne są jeszcze wolne miejsca, dlatego serdecznie zachęcamy do korzystania z bezpłatnej pomocy (…). Zapraszamy do odwiedzenia strony projektu Google Internetowe Rewolucje dla edukacji, aby dowiedzieć się więcej na temat oferowanego wsparcia” – czytamy w komunikacie.

Dodatkowe informacje można znaleźć tutaj.

(JK, GN)

Google odpowiedziało na apel ZNP. Tak zamierza wesprzeć uczących zdalnie nauczycieli

 

Tak Google Doodle dziękuje nauczycielom za pracę w czasie pandemii