Potrzebujesz technicznego wsparcia, aby przejść na nauczanie zdalne? Pomogą ci w tym informatycy z SoftwareHut
Spółka zaangażowała się w pomoc nauczycielom już na początku kwietnia. Ruszyły wtedy warsztaty dla szkół z Białegostoku, czyli miasta, z którego wywodzi się SoftwareHut. Inicjatywa spotkała się z dużym zainteresowaniem i w ciągu kilku tygodni przeszkolono ponad 800 nauczycieli.
– Dzięki wydatnej pomocy firmy SoftwareHut udało nam się wdrożyć Microsoft Office 365 do prowadzenia zdalnych lekcji. Webinaria dla nauczycieli oraz konsultacje z programistami przeprowadziły nas bezproblemowo przez proces integracji oprogramowania, za co jesteśmy bardzo wdzięczni – stwierdziła Katarzyna Szostak–Król, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 26 im. Stanisława Staszica w Białymstoku.
SoftwareHut otrzymał niedawno od Microsoft zaproszenie do udziału w ogólnopolskim programie wsparcia nauczycieli w prowadzeniu zdalnych lekcji. – W Microsoft rozwijamy technologię do zdalnej edukacji już od dawna. Każdy uczeń i nauczyciel może w Polsce bezpłatnie korzystać z usługi Office 365 A1 dla Edukacji, zawierającej Microsoft Teams, aplikacje Word, Excel PowerPoint i OneNote w wersji online oraz inne aplikacje i narzędzia do zdalnej nauki – przypomniała Cecylia Szymańska, dyrektor ds. edukacji w Microsoft Polska.
– Mamy przekonanie, że technologia zawsze powinna być tworzona z myślą o pomocy ludziom w ich codziennej pracy, nauce i rozrywce. Dziś, kiedy każdy z nas mierzy się z trudną rzeczywistością, wiemy że tylko razem – łącząc siły i zaangażowanie po stronie Microsoft oraz naszych partnerów – jesteśmy w stanie pomóc uczniom, nauczycielom, szkołom, studentom i wykładowcom w ich codziennych zajęciach, w nauce – dodała.
Dzięki tej inicjatywie, nauczyciele mogą otrzymać pomoc w korzystaniu z Office 365. Komplet rozwiązań umożliwia m.in. poprowadzenie zdalnej lekcji. – Praca przy pomocy zdalnych narzędzi to dla każdego programisty codzienność. W związku z tym jesteśmy gotowi na przekazanie tych niezbędnych umiejętności nauczycielom. Warto podkreślić, że nasi pracownicy są także wykładowcami akademickimi, dzięki czemu posiadają wiedzę z zakresu dydaktyki i potrafią w prosty sposób przekazać techniczną wiedzę osobom, które na co dzień nie mają do czynienia z instalacją oprogramowania czy obsługą aplikacji e–learningowych – wyjaśnił Robert Strzelecki, prezes zarządu SoftwareHut.
A potrzeby są ogromne. – Podczas jednego z warsztatów mieliśmy prawie 180 uczestników. To pokazuje zarówno skalę potrzeb, jak i możliwości zdalnego przekazywania wiedzy. Dziś z przyjemnością odpowiadamy na zadawane przez nauczycieli pytania – zapewnił Robert Strzelecki.
SoftwareHut szykuje także dodatkowe innowacyjne rozwiązanie wspierające zaangażowanie uczniów, które zostanie bezpłatnie udostępnione nauczycielom. Rozwiązanie to ma poprawić frekwencję w wirtualnych lekcjach.
Szkoły, które potrzebują technicznego wsparcia w przejściu na nauczanie zdalne, mogą zgłaszać się bezpośrednio do SoftwareHut pod adresem: [email protected] lub też dzwoniąc na numer: 693 244 282.
(PS, GN)