Internet dla uczniów, studentów, nauczycieli. Na apel ZNP do rządu odpowiedziała… firma

Rząd na razie nie odpowiedział na apel ZNP w sprawie pilnego uruchomienia bezpłatnego internetu dla uczniów, uczennic oraz nauczycieli pracujących zdalnie. Zareagowała natomiast firma Orange Polska, informując,  że chce “pomóc uczniom i ich rodzicom, studentom oraz nauczycielom w zdalnej nauce”.

 

“Dzisiaj, podczas pierwszego dnia obowiązkowego kształcenia online już w godzinach porannych pojawiły się problemy z dostępem do elektronicznych dzienników oraz komunikatorów i platform internetowych, za pośrednictwem których nauczyciele kontaktują się z uczniami z powodu przeciążenia sieci” – czytamy w komunikacie ZNP z 25 marca br. Związek ponowił swój apel o pilne uruchomienie darmowego internetu dla uczniów i nauczycieli pracujących zdalnie w czasie epidemii.

Oto nasz pomysł, żeby pomóc uczniom i ich rodzicom, studentom oraz nauczycielom w zdalnej nauce. Oferta @Orange_Polska ruszy w najbliższych dniach” – napisał pod postem ZNP na Twitterze rzecznik Orange Polska Wojciech Jabczyński.

W komunikacje firmy czytamy, że chce ona zaoferować uczniom i ich rodzicom, studentom oraz nauczycielom dostęp do internetu przez dwa miesiące za złotówkę miesięcznie. “Oznacza to, że na naukę przez internet będą oni mieli do wykorzystania nawet 200 GB transferu danych. To pozwoli swobodnie uczestniczyć w zajęciach online, słuchać wykładów i korzystać z innych zdalnych rozwiązań w nauce” – informuje firma. Już obecnie oferuje ona w ramach jednej ze swoich ofert internet za 1 zł przez pierwszy miesiąc korzystania z usługi, teraz przygotowuje ofertę korzystania z sieci przez dwa miesiące za złotówkę miesięcznie.

(DK, GN)

ZNP ponowił apel do rządu o bezpłatny internet dla uczniów i nauczycieli