Jak rozmawiać z uczniami o koronawirusie? CEO przygotowało materiały dla nauczycieli

Centrum Edukacji Obywatelskiej przygotowało dla nauczycieli scenariusz lekcji o koronawirusie. Eksperci CEO zachęcają do rozmowy z uczniami na ten temat

“Drodzy Nauczyciele i Drogie Nauczycielki,
Polski rząd zadecydował o tym, że od poniedziałku wszystkie placówki oświatowe i szkoły wyższe są zamknięte na dwa tygodnie. Dni 12 i 13 marca br. to dni, w których w przedszkolach i szkołach podstawowych nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze, a jedynie działania opiekuńcze” – czytamy na stronie internetowej CEO.

“Być może niektórzy z Was będą chcieli w tym czasie przekazać uczniom wiedzę na temat koronawirusa. Nasi Eksperci: Jacek Strzemieczny, Alicja Pacewicz i Danuta Strena przygotowali zestaw materiałów (teksty eksperckie oraz gotowy scenariusz lekcji), które mogą Wam to ułatwić”.

Scenariusz został przygotowany z myślą o dwóch jednostkach lekcyjnych lub jednej lekcji. Celem takich zajęć jest “uzyskanie lub wzmocnienie wiedzy i zachowań prozdrowotnych związanych z koronawirusem wywołującym chorobę COVID-19”.

CEO poleca także teksty o tym, w jaki sposób rozmawiać w szkole o koronawirusie przygotowane przez Alicję Pacewicz.

Scenariusz i inne materiały jest dostępny TUTAJ

“Przekazujemy Wam wszystkim wsparcie w tych trudniejszych dniach. Wierzymy, że sytuacja wkrótce się ustabilizuje i będziecie mogli wrócić do pracy w regularnych warunkach”

(PS, GN)