Już 16 stycznia rusza pierwsza tura ferii zimowych. Terminy dla poszczególnych województw

Już w połowie stycznia uczniowie z pierwszych województw rozpoczną ferie zimowe. Zależnie od województwa, ferie zimowe w 2023 roku przypadają między 16 stycznia a 26 lutego.

Przypomnijmy, że podział ferii zimowych na cztery tury po raz pierwszy został zastosowany w roku szkolnym 2003/2004.

Jako pierwsi na ferie w 2023 r. pojadą uczniowie z pięciu województw: lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego oraz śląskiego. Dla tych województw ferie rozpoczynają się w poniedziałek 16 stycznia, a kończą się w niedzielę 29 stycznia.

Jako kolejni ferie rozpoczną uczniowie z województw podlaskiego i warmińsko-mazurskiego. Przerwa od szkoły potrwa tam od poniedziałku 23 stycznia do niedzieli 5 lutego.

W trzeciej turze ferie w poniedziałek 30 stycznia rozpoczynają uczniowie z pięciu województw: kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i wielkopolskiego. Zimowa przerwa potrwa tam do niedzieli 12 lutego.

W tym roku jako ostatni ferie mają uczniowie z województwa dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego i zachodniopomorskiego. Potrwają od poniedziałku 13 lutego do niedzieli 26 lutego.

Na kolejną przerwę od nauki trzeba będzie czekać dopiero do wiosny. Od 6 kwietnia (czwartek) do 11 kwietnia (wtorek) trwa wiosenna przerwa wielkanocna. Z kolei wakacje rozpoczną się 24 czerwca  i potrwają do 31 sierpnia 2023 r.

Aktualny kalendarz szkolny jest dostępny tutaj.

(GN)

Zbliża się przerwa świąteczna w szkołach. Uczniowie będą mieli 10 dni wolnego