Już 29 stycznia odbędzie się 31 Finał WOŚP. W tym roku środki będą zbierane na walkę z sepsą

We wtorek 3 stycznia 2023 roku, mija 30 lat od pierwszego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. A tymczasem trwa wielkie odliczanie do 31 finału, który odbędzie się 29 stycznia pod hasłem „Żyj zdrowo w zdrowym świecie”. Tym razem Fundacja WOŚP będzie zbiera środki na walkę z sepsą. Na dedykowanym koncie znajduje się już… 2 230 359,26 złotych. Jak co roku z Orkiestrą zagrają też nauczyciele.

„Wielkie odliczanie do 31. Finału WOŚP weszło w końcową fazę! Już za miesiąc będziemy grali dla wszystkich — małych i dużych, aby wygrać z sepsą!” – przypomina WOŚP. Konkretnie Fundacja zbiera środki na zakup sprzętu do szybkiej identyfikacji bakterii i wirusów, którymi zakażenie może prowadzić do sepsy.

„Pierwszy raz w historii, urządzenia, które kupimy, są dedykowane nie konkretnej grupie wiekowej, tylko wszystkim, którzy będą ich potrzebować! Zakupiony sprzęt trafi do około 80 laboratoriów mikrobiologicznych na terenie całej Polski” – podkreślono.

WOŚP przypomina, że 18 listopada zakończyła się rejestracja sztabów. Ze wszystkich zgłoszeń zaakceptowane zostały aż 1 652 Sztaby, które znajdują się na terenie 25 krajów. Na ten moment Sztaby zaplanowały aż 160 wydarzeń związanych z 31. Finałem WOŚP!

Na miesiąc przed 31. Finałem WOŚP zarejestrowano aż 89 188 wolontariuszy w Polsce i na świecie! Do tej pory wystartowało 32 689 aukcji.

Jak co roku, podczas Finału WOŚP odbędzie się tradycyjna kwesta na ulicach miast. Wolontariusze wyposażeni w piękne, tekturowe puszki będą zbierać datki, oraz rozdawać kultowe naklejki w kształcie serduszka — loga Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

Jak w zeszłych latach Finał w Warszawie będzie obfitował w różnego rodzaju atrakcje. Studio WOŚP będzie się znajdywało pod Pałacem Kultury i Nauki. Koncerty w ramach 31. Finału WOŚP odbędą się na Placu Bankowym w Warszawie.

Ankieta Głosu. Zapraszamy do głosowania!

Co będzie największym wyzwaniem dla oświaty w 2023 roku?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Od początku swojej działalności Fundacja zebrała na wsparcie polskiej medycyny sumę ponad 1,75 mld PLN i kupiła blisko 70 tys. urządzeń.

Więcej informacji na temat zbliżającego się 31. Finału WOŚP i prowadzonych zbiórek można znaleźć tutaj

(JK, GN)

31. Finał WOŚP odbędzie się 29 stycznia 2023 roku. “Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich – małych i dużych!”

Orkiestra znów zagrała na rekord!