Już 70 proc. szkół przystąpiło albo zamierza przystąpić do Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej

Według Ministerstwa Cyfryzacji już chęć przystąpienia do Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej wyraziło ponad 16 tys. z 23 tys. szkół, które mogą to zrobić a ok. 8,5 tysiąca placówek zostało wyposażonych w instalacje, które umożliwią im korzystanie z darmowego dostępu do szybkiego i bezpiecznego internetu.

OSE to nie tylko sam dostęp do szybkiego Internetu, ale też usługi bezpieczeństwa, które każda ze szkół może skonfigurować pod kątem swoich potrzeb.

– Zależało nam na przyspieszeniu i właśnie je widać. Tylko w listopadzie tego roku do OSE zgłosiło się ponad 3 tysiące szkół. Rekordowy był drugi tydzień listopada, w którym spłynęło aż 1246 zgłoszeń. NASK, który jest operatorem OSE, podpisał w listopadzie umowy z ponad 2 tysiącami placówek – mówi minister Marek Zagórski.

Z OSE wiąże się również projekt OSEhero dotyczący wspierania i promocji aktywnych nauczycieli oraz rozwoju nauczania z zastosowaniem nowoczesnych technologii.

MC podkreśla, że budowa Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej to strategiczny program rządowy. Zgodnie z jego założeniami, do końca przyszłego roku wszystkie polskie szkoły mają mieć dostęp do szybkiej sieci internetowej.

Więcej można przeczytać tutaj.

(JK, GN)

Fot: Ministerstwo Cyfryzacji