Kadry. Nowa prezes ZNP w Uniwersytecie Jagiellońskim

„Członkiem ZNP w UJ zostałam w 2015 roku za namową koleżanki z Instytutu. Wtedy jeszcze nie wiedziałam czy decyzja, którą podjęłam o przystąpieniu jest słuszna, czy to nie kolejny jedynie wydatek w moim skromnym budżecie. Szybko się przekonałam o korzyściach jakie ta decyzja mi dała m.in. poznałam wspaniałych ludzi z innych jednostek UJ, mogłam decydować o składzie Zarządu ZNP w UJ, liczyć na pomoc prawną i uczestniczyć w spotkaniach z Rektorami w sprawach podwyżek, czy wnosić uwagi do projektów zarządzeń. Przynależność do ZNP w UJ zmieniła też mnie wewnętrznie – stałam się bardziej otwarta, a jednocześnie asertywna” – pisze m.in. o sobie dr Wioleta J. Karna, która stanęła na czele ZNP w Uniwersytecie Jagiellońskim.

W dniu 14 grudnia 2022 r. zebranie sprawozdawczo- wyborcze wybrało na Prezesa ZNP w UJ dr Wioletę J. Karną – dotychczasową Członkinię Zarządu.

Nowa prezes ZNP z Uniwersytetem Jagiellońskim związana jestem od ponad 15 lat. Obecnie pracuje na stanowisku starszego wykładowcy w Instytucie Spraw Publicznych na Wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej. Na Uczelni od 2012 roku (do chwili obecnej) jest członkiem Stałej Rektorskiej Komisji Socjalnej, a od 2016 roku jest jej wiceprzewodniczącą oraz przewodniczącą podkomisji ds. mieszkaniowych.

„Dziękuję wszystkim za wsparcie i otuchę. Wiem, że najbliższe miesiące będą pełne nowych obowiązków i zadań, ale wierzę, że nowa funkcja przyniesie mi wiele satysfakcji, a Wam będę pomagać w rozwiązaniu przynajmniej niektórych problemów w środowisku pracy” – napisała nowa prezes ZNP w UJ.

Pełny skład władz ZNP w UJ znajduje się tutaj

Przypomnijmy, że 21 grudnia 2022 r. zmarł prof. dr hab. Jan Białczyk, który przez ponad 24 lata pełnił funkcję prezesa Zarządu ZNP w UJ. Miał 74 lata. Od początku kariery naukowej związany z Instytutem Biologii Molekularnej UJ, a następnie z Wydziałem Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii UJ. W latach 2000–2019 kierował Zakładem Fizjologii i Biologii Rozwoju Roślin.

Jan Białczyk był radnym miasta Krakowa przez dwie kadencje – w latach 1998-2006 i wieloletnim przewodniczącym Rady Nadzorczej Wodociągów Miasta Krakowa. Więcej na temat jego pożegnania można przeczytać na stronie ZNP UJ.

(GN)

Fot: ZNP UJ/Facebook

Weszło w życie rozporządzenie ws. podwyżek w szkolnictwie wyższym. Janusz Szczerba, prezes RSZWiN ZNP: Upokarzające