Kampania prezydencka już ruszyła? Prezydent Duda oczekuje podwyżki dla nauczycieli

Była podwyżka dla policji, jest podwyżka dla żołnierzy, chciałbym, żebyśmy także zdołali podwyższyć pensje nauczycielom – mówił prezydent Andrzej Duda podczas spotkania z mieszkańcami Środy Śląskiej (woj. dolnośląskie). Dodał, że jest to możliwe

 – Chciałbym, żebyśmy także zadbali o inne grupy zawodowe, które są utrzymywane z budżetu państwa. To są ogromne kwoty, to jest bardzo trudne zadanie. Sama trzynasta emerytura w tym roku to było 11 mld zł – stwierdził prezydent.  – Mam nadzieje, że przy dobrym działaniu gospodarczym będziemy w stanie to zrealizować – dodał.

Prezydent podziękował też za liczny udział w wyborach parlamentarnych. – To państwa wielka zasługa, że chcieliście do tych wyborów pójść i wskazać swoje preferencje, swoich kandydatów, wskazać, kogo typujecie, żeby rządził w naszym kraju, kogo wybieracie, kto jest tym właściwym do sprawowania władzy – mówił Andrzej Duda.

Wyraził satysfakcję, że dotychczasowy mandat Zjednoczonej Prawicy do sprawowania władzy został umocniony poprzez uzyskanie kolejny raz samodzielnej większości w Sejmie. – Jestem za to wdzięczny, ponieważ wiele elementów programu, które powinny być jeszcze zrealizowane wymagało kolejnej kadencji. Mam nadzieję, że przystąpią do pracy i szybko zobaczycie państwo tego kolejne efekty – powiedział.

Zaznaczył, że zależy mu, aby Polska utrzymała „kurs wzrostu gospodarczego, dobrego zbierania podatków”, co – jak zaznaczył – jest elementem uczciwości w życiu publicznym. Prezydent podkreślił, że to poprzez uszczelnienie systemu podatkowego możliwe było wprowadzenie programu społecznych takich jak m.in. Rodzina 500 plus.

Prezydent Duda podziękował radnym miejskim, którzy w dniu jego przyjazdu do Środy Śląskiej podjęli uchwałę o nadaniu prezydentowi honorowego obywatelstwa miasta.

(JK, GN)

Fot: Krzysztof Sitkowski?KPRP/Twitter