„Kartka dla Medyka”. Akcja dla uczniów i nauczycieli zainicjowana przez Zytę Czechowską i Jolantę Majkowską

„Wykorzystajmy ten czas na rozmowy, debaty, wypowiedzi, rysunki, a nawet wypracowania na temat pracy lekarzy, pielęgniarek, ratowników medycznych i wszystkich pracowników służby zdrowia” – czytamy na blogu edukacyjnym www.specjalni.pl. Autorki bloga: Zyta Czechowska i Jolanta Majkowska z Zespołu Szkół Specjalnych w Kowanówku zachęcają do udziału w akcji: „Kartka dla Medyka”, która ma być formą podziękowania dla personalu medycznego za walkę z koronawirusem.

„Zaproponujmy naszym uczniom w dniach od poniedziałku do środku wspólną edukacyjną akcję, która polega na narysowaniu, namalowaniu czy stworzeniu kartki/rysunku z życzeniami i podziękowaniami dla medyka. Niech to będzie nasze podziękowanie za ich trudną pracę i znak, że doceniamy i jesteśmy im wdzięczni. Publikujcie te kartki na swoich tablicach, omawiajcie na zajęciach, publikujcie na blogach, stronach szkół i wszędzie gdzie się da” – czytamy na stronie specjalnych.pl.

https://www.specjalni.pl/2020/03/kartka-dla-medyka-akcja-uczniow-i.html#moreKochani, ruszamy z akcją "KARTKA DLA MEDYKA…

Opublikowany przez Specjalni.pl Niedziela, 29 marca 2020

 

Nauczycielki zachęcają też kolegów i koleżanki po fachu do dzielenia się pomysłami na lekcje o służbie zdrowia „W tym celu udostępniamy wirtualną tablicę- padlet, na której możecie dodawać linki do stron, aplikacji, kart pracy, ćwiczeń i zadań. Możecie też opisać Wasze pomysły na kreatywne zajęcia o służbie zdrowia” – wskazują.

Więcej informacji o akcji można znaleźć tutaj.

(JK, GN)