Kiedy ErasmusDays? Organizatorzy podali datę

ErasmusDays, inicjatywa mająca upowszechniać jeden z najbardziej popularnych programów unijnych, nie zostanie w tym roku odwołana. Organizatorzy zamierzają za to wiele wydarzeń przenieść do internetu

ErasmusDays mają się odbyć w dniach 15-17 października. Na całym świecie zaplanowano spotkania, wystawy oraz debaty, w trakcie których będzie można dowiedzieć się o efektach projektów Erasmus+. „Podczas tegorocznej edycji #ErasmusDays zachęcamy Was w szczególności do wykorzystania narzędzi online! Webinaria, wydarzenia na FB, akcje na Instagramie – to tylko niektóre z propozycji” – zachęcają organizatorzy.

W trakcie ErasmusDays każdy będzie mógł bliżej zapoznać się z praktyczną stroną funkcjonowania Programu Erasmus+, odkryć kolejne obszary aktywności, które mogą go zainteresować i wydać się szczególnie atrakcyjne.
ErasmusDays to doskonała okazja do przekonania się, jak za pomocą środków pochodzących z programu „można kreować szereg inicjatyw kształtujących nowe możliwości rozwojowe i edukacyjne zarówno w społeczności lokalnej, zawodowej, ale także – międzynarodowej”.

W ubiegłorocznej edycji przedsięwzięcia odbyło się 3995 wydarzeń na terenie 53 krajów. Organizatorom udało się dotrzeć się do prawie 40 milionów osób.

Jak dołączyć do 4. edycji #ErasmusDays? Organizatorzy radzą:
* Zaplanuj dowolne wydarzenie związane z upowszechnianiem i podsumowaniem rezultatów programu Erasmus+ w dniach 15-17 października 20120 r. Może to być: spotkanie lub debata online, cyfrowa wystawa, wirtualna wycieczka po mieście, wspólne czytanie lub zajęcia kulinarne za pośrednictwem internetu! #ErasmusDays nie narzuca sztywnych ram. W tym roku zachęcamy wszystkich do przeniesienia aktywności do sieci!
* Jeśli Twój projekt realizowany w ramach programu Erasmus+ właśnie trwa, nie przegap okazji i świętuj razem z nami #ErasmusDays bez względu na to, w której części świata się znajdujesz! Pokaż efekty swojej pracy i zachęć innych do działania!
* Zarejestruj swoje wydarzenie na: https://www.erasmusdays.eu/organize-event/
* Zadbaj o promocję swojego wydarzenia – pobierz grafiki i wykorzystaj je w swoich social mediach i na stronach www. Pamiętaj, aby używać hashtagu – #ErasmusDays i #ErasmusDaysPoland
* W trakcie trwanie eventu nie zapomnij robić zdjęć. Będzie to dla nas super pamiątka!
* Po wydarzeniu – prześlij nam zdjęcia i kilka zdań o tym, co się działo!

Do 2018 r. z programu wymiany studenckiej Erasmus oraz jego następcy Erasmus+ skorzystało 200 tys. młodych ludzi z Polski i 10 mln na kontynencie. Na staże wyjechało ponad 100 tys. uczniów szkół zawodowych i techników z Polski. Program jest realizowany w Europie od ponad 30 lat. Polacy uczestniczą w nim od 1998 r. Budżet Erasmus+ w perspektywie finansowej 2014-2020 wynosił 14,7 mld euro. Program powstał w efekcie połączenia funkcjonujących wcześniej programów unijnych: „Uczenie się przez całe życie”, „Młodzież w działaniu”, Erasmus Mundus, Tempus, Alfa, Edulink, oraz programów współpracy z krajami uprzemysłowionymi w dziedzinie szkolnictwa wyższego.

Więcej na ten temat – TUTAJ.

(PS, GN)