Kolejne rekordy zakażeń koronawirusem w Polsce i na świecie

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w piątek, 9 października, o kolejnych 4739 przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. To rekordowa liczba zakażeń od początku epidemii. Resort przekazał też, że zmarły kolejne 52 osoby. Także Światowa Organizacja Zdrowia (WHO)  poinformowała, że odnotowano rekordową liczbę nowych przypadków zakażenia koronawirusem. W ciągu jednego dnia na świecie na COVID-19 zachorowało aż 338 779 osób.

Jeszcze w czwartek nowych zakażeń było 4 280. Dzisiaj jest ich  4739. Z powodu koronawirusa w szpitalach przebywa 4 407 osób, u których potwierdzono zakażenie. 320 jest pod respiratorami. W ciągu ostatniej doby wykonano ponad 21,5 tys. testów na koronawirusa. Dla porównania, wczoraj resort informował o 44 tys. testów. Resort zdrowia podaje, że w Polsce zakażonych koronawirusem jest 116 tys. 338 osób, a w sumie zmarło 2 tys. 919 osób.

Przypomnijmy, że od soboty 10 października obowiązywać będą nowe zasady bezpieczeństwa związane z epidemią koronawirusa. Po zmianach, część powiatów z najwyższą liczbą zachorowań trafi do strefy czerwonej. Strefa żółta zostaje rozszerzona na cały kraj.

Także Światowa Organizacja Zdrowia (WHO)  poinformowała, że odnotowano rekordową liczbę nowych przypadków zakażenia koronawirusem. W ciągu jednego dnia na świecie na COVID-19 zachorowało aż 338 779 osób.

Z danych opublikowanych przez WHO wynika, że koronawirusem na świecie zakaziło się już ponad 36 milionów ludzi. Liczba zgonów spowodowanych zakażeniem przekroczyła jeden milion. Na czele państw najgorzej dotkniętych przez pandemię pozostają niezmiennie Stany Zjednoczone, Brazylia i Indie.

(JK, GN)

Rekordowy czwartek także w szkołach

Premier: Od soboty cały kraj w strefie żółtej. Szkoły są bezpieczne