Kolejny nauczyciel, który chorował na COVID-19 nie żyje. W szkole pracował od 30 lat

Kolejny nauczyciel zakażony koronawirusem nie żyje. Jak nieoficjalnie ustaliła Wirtualna Polska, pedagog miał choroby współistniejące. W szkole uczył od ponad 30 lat.

Nauczyciel, u którego zdiagnozowano wirusa SARS-CoV-2, to czwarta ofiara koronawirusa wśród pedagogów. Mężczyzna z ponad 30-letnim stażem pracy nauczał w Technikum Samochodowym w Strzelinie w województwie dolnośląskim. Dyrektor szkoły w rozmowie z ”WP” potwierdził informację o śmierci nauczyciela. Jak nieoficjalnie ustaliła Wirtualna Polska, nauczyciel miał prawdopodobnie choroby współistniejące i problemy z układem oddechowym.

Nauczyciel ze Strzelina to czwarty pedagog w Polsce, który zmarł chorując na koronawirusa. W środę w Dniu Edukacji Narodowej „Gazeta Wyborcza” poinformowała o śmierci 55-letniego nauczyciela z jednej z warszawskich szkół niepublicznych. Kilka dni temu zmarli 44-letnia pedagog z Zespołu Szkół w Osieku nad Wisłą i 31-letni nauczyciel ze szkoły podstawowej w Zawierciu. Z powodu koronawirusa zmarł również 20-letni Michał, uczeń z Zespołu Szkół Specjalnych nr 30 w Bydgoszczy.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w czwartek 15 października o 8099 nowych zakażeniach koronawirusem. To najwyższy wynik od początku pandemii. Zmarło 91 chorych.

(JK, GN)

Źródło: wp.pl

Nie żyje kolejny nauczyciel, który chorował na COVID-19. Pracował w szkole w Warszawie