Konkurs ZNP „Ognisko na medal” rozstrzygnięty! Znamy zwycięzców!

I miejsce w kategorii Ognisko do 50 członków zajęło Ognisko ZNP nr 12 w Żłobku Miejskim nr 1 w Toruniu. Natomiast na I miejscu w kategorii Ognisko powyżej 50 członków uplasowało się Ognisko Gminne ZNP w Zielonkach. Pełną listę zwycięskich ognisk publikujemy poniżej! Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!

Związek Nauczycielstwa Polskiego rozstrzygnął konkurs „Ognisko na medal”, którego celem było wyróżnienie ognisk ZNP, które mogą się pochwalić dobrymi, innowacyjnymi działaniami w pracy związkowej.

Komisja Konkursowa wyłoniła zwycięzców w dwóch kategoriach:

>> Ognisko do 50 członków:

– I miejsce – Ognisko ZNP nr 12 w Żłobku Miejskim nr 1 w Toruniu, Prezes Ogniska – Pani Małgorzata Łubowicz,

– II miejsce – Ognisko ZNP przy Szkole Podstawowej nr 12 im. Gen. M. Zaruskiego w Gdyni, Prezes Ogniska – Pani Joanna Rodziewicz,

– III miejsce – Ognisko ZNP w Zespole Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Skarżysku-Kamiennej, Prezes Ogniska – Pani Ilona Wątła.

>> Ognisko powyżej 50 członków:

– I miejsce – Ognisko Gminne ZNP w Zielonkach, Prezes Ogniska – Pani Marta Nazimek-Kolano.

Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 26 września br. podczas posiedzenia Zarządu Głównego ZNP w Warszawie.

Związek przypomina jak ważne dla pracowników, społeczeństwa obywatelskiego i demokracji jest funkcjonowanie związków zawodowych.

„Najbardziej skuteczne sposoby na poprawę losu naszych uczennic i uczniów, poprawę kondycji naszego zawodu oraz rozwój lokalnych społeczności to działania zbiorowe za pośrednictwem demokratycznych, niezależnych związków zawodowych” – to tylko jeden z cytatów z wydanej przez ZNP i EI (Education International) książki Susan Hopgood i Freda van Leeuwena „25 lekcji o edukacji i demokracji”.

(DK, GN)

Źródło: https://znp.edu.pl/wyniki-konkursu-znp-ognisko-na-medal/

ZNP ogłasza konkurs „Ognisko na medal”! Zgłoszenia do 30 czerwca 2023 r.