Kraków: Ojciec wykorzystał pandemię, żeby pomalować szkołę syna. Oto efekty

Rodzic jednego z uczniów, którzy chodzą do Szkoły Podstawowej nr 34 w Krakowie, postanowił wykorzystać okres koronawirusowej kwarantanny by upiększyć szkołę – czytamy na blogu krowoderska.pl.

Olaf Cirut jest znanym autorem murali i absolwentem malarstwa na krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych.  Malowanie zajęło setki godzin i były dni, kiedy pan Olaf Cirut spędzał w szkole czas od rana do wieczora.

– Pomysł jest konsekwencją pandemii. Pomyślałem, że to niezły sposób, żeby oswoić dzieciakom powrót do szkoły w trudnym czasie. Stąd na jednym piętrze >>praskamy kolorem<< a na drugim szaleją lemury katta – tłumaczy Olaf Cirut zapytany, skąd wziął pomysł na pomalowanie szkoły.

A w szkole coraz ładniej…

Opublikowany przez Szkoła Podstawowa nr 34 w Krakowie im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku Czwartek, 14 maja 2020

Kiedy świat zamiera na zewnątrz, wewnątrz…

Opublikowany przez Szkoła Podstawowa nr 34 w Krakowie im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku Piątek, 8 maja 2020

 

Rada rodziców kupiła farby, resztę Olaf Cirut zrobił za darmo. – Pracował od rana do wieczora, by zdążyć wykonać jak najwięcej prac przed pierwszym dzwonkiem. Każde piętro szkoły utrzymane jest w innym klimacie. Pierwsze piętro to królestwo lemurów, drugie piętro to feeria barw i kleksów, które spływają po ścianach. Projekt trzeciego piętra, którego realizacja jest jeszcze przed nami, to są piękne geometryczne wzory. Jestem zachwycona tym jak fantastycznie wyglądają teraz szkolne korytarze i nie mogę się doczekać aż nasze dzieci je zobaczą –opowiada Natalia Nazim z rady rodziców szkoły.

Źródło: krowoderska.pl

Fot: Olaf Cirut