„List od Mikołaja”. Ruszyła przedświąteczna akcja Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę

Już po raz ósmy Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę realizuje swoją przedświąteczną akcję, dzięki której każdy może zamówić dla bliskiej osoby wyjątkowy, spersonalizowany list od Mikołaja.

Dla małych i dużych adresatów takiej wiadomości to miły i ważny element oczekiwania na święta. Dla podopiecznych Fundacji – szansa na szybsze otrzymanie pomocy terapeutycznej, psychiatrycznej i prawnej.

Całkowity dochód z akcji jest przeznaczony na działania FDDS, czyli wsparcie dzieci pokrzywdzonych przemocą i wykorzystywaniem seksualnym. Listy zamawia się przez stronę swiatecznylist.pl. Można zamawiać je do 15 grudnia. 

– „List od Mikołaja” to szczególny projekt w całorocznym kalendarzu naszych działań – okazja do tego, aby wyrazić miłość, troskę, uważność wobec dzieci, ich potrzeb, radości i marzeń. Właśnie na tym polega dawanie siły w codziennych sytuacjach. Bardzo się cieszę, że możemy towarzyszyć dzieciom i ich opiekunom także w takich momentach. Również osobom dorosłym, bo list można zamówić też dla nich. Każdy, kto zdecyduje się wysłać taki list, bezpośrednio wspiera działania Fundacji, czyli pomaga dzieciom, które doświadczyły przemocy i wykorzystywania seksualnego – mówi dr Monika Sajkowska, prezeska FDDS.

W ubiegłym roku udało się obdarować listami prawie 12 300 osób w całej Polsce i zebrać na pomoc dzieciom ponad 290 000 zł.

(JK, GN)

Fot: FddS

„Wysoki sądzie, zobacz mnie”. FDDS upomina się o przestrzeganie praw dzieci pokrzywdzonych przestępstwem