Lista nauczycieli chętnych do szczepienia. Ilu się zgłosiło? MEiN ma wstępne dane

Ponad 265 tys. nauczycieli m.in. przedszkoli i klas I-III zgłosiło się do szczepienia na koronawirusa szczepionką AstraZeneca. Operacja wystartuje w najbliższy piątek

W środę minął trzeci, ostatni dzień zapisów na szczepienia nauczycieli m.in. przedszkoli, klas I-III oraz szkół specjalnych. Za zarejestrowanie nauczycieli w Systemie Informacji Oświatowej odpowiadali dyrektorzy placówek. W tym celu udostępniono im specjalny, internetowy formularz.

Szczepienia rozpoczną się w piątek 12 lutego.

– Mimo, że czekamy jeszcze do końca dnia na formularze ze szkół, w bazie mamy już zarejestrowanych 265 tys. zgłoszeń z całego kraju – poinformował Anna Ostrowska, rzeczniczka MEiN.

Ministerstwo policzyło zgłoszenia zarejestrowane do środy, do późnego popołudnia, tymczasem dyrektorzy mieli na to czas godziny 23.59. To oznacza, że ostateczna liczba zarejestrowanych nauczycieli prawdopodobnie będzie większa.

Wszystkich nauczycieli uprawnionych do zaszczepienia jest ok. 400 tys.

Co teraz?

– Wypełniony formularz danej szkoły, placówki trafia drogą elektroniczną do Ministerstwa Edukacji i Nauki. Następnie formularz z listą zgłoszoną do szczepienia jest przekazywany do właściwego szpitala węzłowego. Nazwę szpitala i jego adres każda szkoła miała widoczny w formularzu – stwierdziła rzeczniczka MEiN.

– W momencie dostarczenia szczepionki, szpital przypisany szkole poinformuje dyrektora szkoły lub placówki, kiedy jego pracownicy mogą przyjechać na szczepienie – dodała.

Szczepienia obejmą też kilkudziesięciotysięczną grupę opiekunów w żłobkach.

(PS, GN)