Maturzyści do rządu: Domagamy się jasnego stanowiska w sprawie matur

Domagamy się ogłoszenia przez rząd jasnego stanowiska ws. terminów matur, biorąc pod uwagę niebezpieczeństwo związane z pandemią – napisała grupa maturzystów w liście do premiera Mateusza Morawieckiego i ministra edukacji Dariusza Piontkowskiego

Maturzyści są zaniepokojeni “brakiem konkretnych planów dotyczących przeprowadzenia egzaminów maturalnych:.

“W sytuacji pandemii koronawirusa, która niewątpliwie odciska piętno na całym społeczeństwie, przystępowanie do matury byłoby narażeniem wielu uczniów i uczennic, a także nauczycieli i nauczycielek, członków komisji na ryzyko zakażenia. Ponadto, skutkami zamknięcia szkół są niewystarczające kontakty z nauczycielami, chaos spowodowany niską efektywnością zdalnych lekcji” – zauważyli autorzy listu.

Młodzi ludzie podkreślili, że nie mają oni takich możliwości przygotowania się do egzaminu, jak poprzednie roczniki, co może się przełożyć na wyniki matur. “Zastrzegamy, że przekładanie matur nie byłoby dla nas komfortowym rozwiązaniem, jednakże mając na uwadze dobro młodzieży i wszystkich szkolnych społeczności, należy podjąć odpowiedzialne decyzje, które dotyczą setek tysięcy młodych ludzi” – ocenili uczniowie.

Autorem listu są maturzyści skupieni w “Ruchu Protestujących Maturzystów”. Pod ich apelem w internecie podpisało się już ponad 3200 osób.

List dostępny jest TUTAJ.

(PS, GN)