MEiN podsumowało III etap rejestracji do szczepień

W ostatniej, trzeciej turze rejestracji, do zaszczepienia zapisało się 45 tys. nauczycieli i nauczycieli akademickich – poinformowało ministerstwo edukacji

Do tej pory, w dwóch turach rejestracji, chęć zaszczepienia się produktem AstraZeneki zgłosiło ok. 545 tys. nauczycieli i nauczycieli akademickich. Szczepienia tej grupy zawodowej trwają od 12 lutego i mają się zakończyć do 10 marca.

Ministerstwo we wtorek i środę uruchomiło ostatnią, trzecią turę rejestracji przeznaczoną dla nauczycieli i nauczycieli akademickich w wieku 66-69 lat oraz nauczycieli, którzy z różnych powodów nie zgłosili się podczas poprzednich tur. To krok podyktowany nowymi rekomendacjami Rady Medycznej przy premierze, która podwyższyła wiek osób szczepionych specyfikiem AstraZeneki do 69. roku życia.

“W trzeciej turze rejestracji, która trwała od 2 do 3 marca, uprawnieni byli m.in. nauczyciele w wieku 65-69 lat, ale też pracownicy Centralnej Komisji Egzaminacyjnej i okręgowych komisji egzaminacyjnych oraz osoby, które nie zarejestrowały się we wcześniejszym terminie, a były do tego uprawnione” – przypomniał resort edukacji.

W trzeciej turze do szczepień zapisało się ok. 45 tys. nauczycieli, w tym ponad 35 tys. nauczycieli oświaty oraz ok. 10 tys. nauczycieli akademickich. To oznacza, że w sumie zarejestrowanych jest w systemie 589 556 nauczycieli, którzy chcą się zaszczepić.

“W II etapie, w którym zapisy trwały od 15 do 19 lutego, było blisko 277 tys. rejestracji (276 734), w tym prawie 63 tys. dotyczyło nauczycieli akademickich i innych osób prowadzących zajęcia na uczelniach (62 650). Natomiast I tura zapisów, która rozpoczęła się 8 lutego, a zakończyła 10 lutego, obejmowała nauczycieli do 60. roku życia. Zgłosiło się wówczas 268 tys. osób. W sumie w trakcie I i II tury rejestracji mieliśmy zgłoszonych blisko 545 tys. osób (544 599)” – podsumował resort Przemysława Czarnka.

(PS, GN)