MEiN przedłużyło termin rejestracji do szczepień. Do dziś zgłosiło się 530 tys. chętnych

Jeszcze jutro wszyscy chętni nauczyciele i nauczyciele akademiccy będą mogli się zarejestrować do szczepień preparatem AstraZeneca. MEiN uzasadniło ten krok “dużym zainteresowaniem zgłoszeniami na szczepienia”. Z możliwości zarejestrowania się skorzystało póki co 530 tys. nauczycieli

– Dziś, w czwartek 18 lutego br. do godziny 12.00 mieliśmy już 65 tys. zaszczepionych nauczycieli – poinformowała Anna Ostrowska, rzeczniczka ministerstwa edukacji.

Akcja szczepień w oświacie przebiega w dwóch etapach. W pierwszym etapie, do szczepień mogli się zapisywać nauczyciele m.in. przedszkoli, klas I-III oraz szkół specjalnych. Szczepienie produktem AstraZeneca tej grupy rozpoczęło się w piątek 12 lutego. Od poniedziałku 15 lutego trwają natomiast zapisy do szczepienia pozostałych grup nauczycieli (do 65. roku życia) ze szkół i placówek oświatowych, a także nauczycieli akademickich.

– Do tej pory, zarówno w I jak i II etapie do szczepienia zarejestrowanych jest 530 tys. nauczycieli, w tym prawie 60 tys. nauczycieli akademickich. W II etapie zarejestrowało się w sumie 260 tys. nauczycieli – stwierdziła rzeczniczka MEiN.

Do szczepienie mogą zarejestrować się osoby urodzone od 1 stycznia 1956 r. do 31 grudnia 2003 r. Nauczyciele urodzeni w 1955 r. i wcześniej będą mogli – jak zapewnił resort edukacji – zaszczepić się w późniejszym terminie.

(PS, GN)