MEiN zachęca szkoły i przedszkola do udziału w kolejnej edycji akcji „Szkoła do hymnu”

Ministerstwo Edukacji i Nauki zachęca szkoły, przedszkola i placówki oświatowe, a także placówki polonijne, do udziału w kolejnej edycji akcji „Szkoła do hymnu” i wspólnego odśpiewania „Mazurka Dąbrowskiego” 10 listopada – w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości – o godz. 11.11.

Resort informuje, że aby wziąć udział w akcji, dyrektor szkoły/przedszkola/placówki oświatowej lub inna uprawniona przez niego osoba powinien wypełnić ankietę zgłoszeniową widoczną w Systemie Informacji Oświatowej. Na zgłoszenia resort edukacji czeka do czwartku, 9 listopada, do godz. 23.59.

MEiN zachęca też do dzielenia się relacjami ze wspólnego śpiewania „Mazurka Dąbrowskiego” poprzez udostępnianie zdjęć i filmów w mediach społecznościowych z oznaczeniem #SzkołaDoHymnu.

„Szkoła do hymnu” to kontynuacja akcji z 2018 r. Wówczas wspólne śpiewanie hymnu odbyło się pod hasłem „Rekord dla Niepodległej”. W akcji uczestniczyło 4,8 mln uczniów i 475 tys. nauczycieli w 24,4 tys. przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych w całym kraju. W akcję zaangażowało się także 13,7 tys. uczniów oraz 1 tys. nauczycieli ze 109 szkół polonijnych z całego świata.

W ubiegłym roku „Mazurek Dąbrowskiego” wybrzmiał w blisko 20,5 tys. szkół, przedszkoli i placówek oświatowych. Hymn narodowy w ostatni dzień roboczy przed Narodowym Świętem Niepodległości o symbolicznej godz. 11.11 odśpiewało ponad 4 mln uczniów i blisko 400 tys. nauczycieli z całego kraju. W akcji wzięło też udział 359 szkół polonijnych.

(GN)

Fot: SP w Świętajnie/Facebook

MEIN podsumowało akcję „Szkoła pamięta 2023”. Wzięło w niej udział ponad 11 tys. placówek oświatowych