Na Kujawach i Pomorzu rusza e-Szkoła. Wirtualne lekcje m.in. dla ósmoklasistów i maturzystów

W województwie kujawsko-pomorskim w poniedziałek 16 marca o godz. 12 rusza e-Szkoła. „Startujemy z lekcjami maturzystów, od wtorku także zajęcia dla ósmoklasistów. To młodzież tych klas mogłaby ponieść największe straty wynikające z zamknięcia szkół” – czytamy w komunikacie Piotr Całbeckiego, marszałka województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Transmisję z lekcji można śledzić pod tymi linkami: www.kujawsko-pomorskie.pl i edupolis.pl.

„Projekt jest naszą odpowiedzią na niezbędne ze względów epidemicznych zamknięcie placówek oświatowych. Od wtorku będziemy nadawać codziennie 6 półgodzinnych interaktywnych lekcji online – wykładów, pokazów, warsztatów – z piętnastominutowymi przerwami na pytania i dyskusję” – informują inicjatorzy e-Szkoły.

Program zajęć przygotowują wspólnie metodycy pracujący w kujawsko-pomorskich centrach edukacji nauczycieli w Bydgoszczy, Toruniu i Włocławku, zajęcia będą prowadzić najwyższej klasy nauczyciele specjaliści, którym towarzyszyć będą moderatorzy (za ich pośrednictwem będzie można zadawać pytania prowadzącym lekcje)

Pierwsze zajęcia dla ósmoklasistów odbędą się we wtorek (17 marca), początek o godz. 9.00. W dalszej kolejności program szkoły będzie rozwijany o zajęcia dla kolejnych klas szkół podstawowych, średnich i zawodowych.

„Inicjatywa cieszy się poparciem władz oświatowych i środowiska nauczycielskiego. Zgłosiło się już kilkunastu pedagogów – wszyscy są bez wyjątku wybitnymi dydaktykami – gotowych prowadzić zajęcia online. Studio, z którego nadawane będą zajęcia, ulokowaliśmy w Kujawsko-Pomorskim Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu. Za techniczną stronę przedsięwzięcia odpowiada marszałkowska spółka celowa Kujawsko-Pomorskie Centrum Kompetencji Cyfrowych Conectio” – czytamy w komunikacie Urzędu Marszałkowskiego.

Szczegółowy program zajęć e-Szkoły można znaleźć tutaj.

(JK, GN)

Fot: http://edupolis.pl/