Najwspanialszy zawód świata! Życzenia dla nauczycieli podczas naszej Gali. Przekazujemy!

Siły, satysfakcji, uznania – takie życzenia dla nauczycieli z okazji Dnia Edukacji Narodowej składali w swoich wystąpieniach goście i uczestnicy Gali Nauczyciel Roku 2019. Organizowana przez Głos Nauczycielski Gala tradycyjnie odbywa się tuż przed Dniem Edukacji Narodowej, dlatego też w Sali Wielkiej Zamku Królewskiego w Warszawie przekazywane są także życzenia dla pracowników oświaty.

Oto co mówiono podczas naszej uroczystości (8 października br.) o nauczycielskim świecie – zanotowaliśmy i przekazujemy wszystkim nauczycielom oraz pracownikom oświaty!

Dr Adam Bodnar, Rzecznik Praw Obywatelski, dziękował nauczycielom za ich oddanie uczniom:

– Nauczyciele płacą wysoką cenę za reformy, za trudne warunki pracy, za piętrzenie się roczników, ale nie tracą przy tym rozsądku, nie odstępują uczniów, starają się, by to wszystko nie wpłynęło na poziom nauczania. Jednocześnie nie rezygnują z walki o interesy oświaty. Chciałbym za to państwu bardzo serdecznie podziękować w przededniu Dnia Edukacji Narodowej.

Stanisław Karczewski, marszałek Senatu RP, w piśmie przekazanym organizatorom Gali i odczytanym podczas uroczystości, stwierdził m.in.:

Niechaj mi będzie wolno powiedzieć, ze dokładamy starań, by dzieło „składnego ustanowienia (…) dobrego nauczania młodych” zostało zrealizowane. Jednak nawet najlepiej urządzony system oświaty nie obejdzie się bez nauczycieli, pedagogów i pozostałych pracowników oświaty, którzy w kraju i poza granicami Rzeczypospolitej za kilka dni uroczyście obchodzić będą Dzień Edukacji Narodowej, zwany też Dniem Nauczyciela.

Marszałek Karczewski przekazał najserdeczniejsze podziękowanie wszystkim osobom zatrudnionym w szkołach i placówkach oświatowych w Polsce i na całym świecie za ich trud. Życzył, by towarzyszyło nauczycielom i pracownikom oświaty poczucie domy z wybranego zawodu i by praca dawała godziwe wynagrodzenie i przynosiła wiele satysfakcji (cały list publikujemy niżej).

Zyta Czechowska, nauczycielka i pedagog specjalny z Zespołu Szkół Specjalnych w Kowanówku (woj. wielkopolskie), Nauczyciel Roku 2019 powiedziała:

– Zbliża się Dzień Edukacji Narodowej. Chciałabym z tej okazji życzyć wszystkim nauczycielom siły, satysfakcji z wykonywanej pracy, bo wykonujemy najlepszy, najwspanialszy zawód świata. Bo któż inny może być świadkiem rozwoju młodego człowieka. Życzę wam wszystkim pogodnych, kreatywnych lat w zawodzie nauczyciela.

Jakub Rzekanowski, redaktor naczelny Głosu Nauczycielskiego, powiedział:

– Życzę Państwu przede wszystkim uznania i docenienia, bo przez cały rok, codziennie, udowadniają Państwo coś bardzo ważnego. Edukacja ma pewnie silniejsze i słabsze strony. Ale udowadniacie, że to nauczyciele są najmocniejszą stroną polskiej edukacji.

DK

Fot. Rajmund Nafalski

 

14 października obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Świętują nauczyciele, wychowawcy i pedagodzy