Nasz patronat. W dniach 14-15 lutego br. odbędzie się XI Konferencja Lepsza Edukacja

Konferencja Lepsza Edukacja odbędzie się w Centrum Badań i Rozwoju Nowoczesnych Technologii mieszczącym się nieopodal Wrześni w Grzymysławicach oraz w Samorządowej Szkole Podstawowej nr 6 we Wrześni.

Celem konferencji jest popularyzacja technologii informacyjno-komunikacyjnych oraz ich praktycznego wykorzystania, a także wskazanie na potrzebę edukacji medialnej w procesach edukacyjnych. Inicjatorzy konferencji promują wdrażanie umiejętności programowania wśród uczniów szkół podstawowych, a także rozwijanie kompetencji programistycznych uczniów pozostałych etapów edukacyjnych.

Tematem wiodącym tegorocznej edycji jest poszukiwanie i wdrażanie angażujących metod pracy z uczniami w edukacji formalnej. Zarówno w tematyce wykładów, jak i debaty, główny wątek stanowią rozważania o tym, jak do edukacji formalnej wprowadzić metody pracy angażujące uczniów, tożsame lub pokrewne ze STEAM i Design Thinking. Co może szkole pomagać,a co jej utrudnia działania zmierzające w tym kierunku.

Pierwszy dzień ma charakter plenarnych obrad, prezentacji zakończonych debatą. Drugi dzień konferencji tradycyjnie odbywa się na terenie SSP nr 6 we Wrześni i ma charakter wielotematycznych warsztatów dla uczestników: nauczycieli, dyrektorów szkół i przedszkoli oraz zainteresowanych przedstawicieli organów prowadzących i innych instytucji. Organizatorzy po raz pierwszy zapraszają do udziału w spotkaniu w formule Open Space Technology, które rozpocznie drugi dzień konferencji.

Szczegółowe informacje oraz rejestracja uczestników: www.lepszaedukacja.pl Patronat medialny nad konferencją sprawuje Głos Nauczycielski.

(GN)

Fot: Facebook