Nasz patronat. 16-29 lipca odbędzie się letnia Szkoła Edukacji Kosmicznej w Centrum Nauki Kopernik

„Myślisz, by wprowadzić tematykę kosmiczną na zajęcia z uczniami, ale nie masz w tym doświadczenia? Pracujesz z młodzieżą zagrożoną wykluczeniem lub uczysz w małej miejscowości, a chcesz zapewnić podopiecznym dostęp do innowacyjnej wiedzy? Zgłoś się do Letniej Szkoły Edukacji Kosmicznej!” – zachęca CNK.

Od 16 do 29 lipca Biuro ESERO-Polska, działające w Centrum Nauki Kopernik, przygotowało cykl bezpłatnych spotkań online, poświęconych prowadzeniu projektów edukacyjnych, w tym dotyczących zagadnień kosmicznych.

„Kogo szukamy? Nauczycieli/lek i edukatrów/ki interesujących się tematyką misji kosmicznych, zastosowaniem najnowszych technologii do budowy mini-satelitów albo projektowaniem baz kosmicznych w technologii 3D, którzy obawiają się podjąć te zagadnienia, bo nie mają wiedzy, doświadczenia ani żadnego przygotowania do prowadzenia kosmicznych projektów edukacyjnych” – czytamy w komunikacie.

„Czego się dowiecie? Podczas spotkań skupimy się na dwóch grupach umiejętności: jak prowadzić zespół projektowy oraz jak przygotować się do projektu o tematyce kosmicznej: Moon Camp lub CanSat. Od czego zaczniemy? Zaczniemy od modułu poświęconego uniwersalnym umiejętnościom, które przydadzą Ci się przy prowadzeniu jakiegokolwiek projektu wraz ze swoimi uczniami i uczennicami” – zachęcają organizatorzy.

By wziąć udział w spotkaniach, wystarczy wypełnić formularz, umieszczony na stronie projektu. 9 lipca mija termin nadsyłania zgłoszeń! Formularz zgłoszeniowy i plan zajęć znajdują się tutaj.

(GN)

Fot: CNK

Centrum Nauki Kopernik zachęca nauczycieli do udziału w badaniu naukowym dotyczącym twórczych projektów edukacyjnych