Nasz patronat: 24-25 listopada odbędzie się konferencja dla nauczycieli “Inspiruję do nauki i rozwoju”

Fundacja Uniwersytet Dzieci już po raz piąty organizuje coroczną konferencję dla nauczycieli “Inspiruję do nauki i rozwoju”. Wydarzenie odbędzie się 24 i 25 listopada 2023 w formule online. Udział w konferencji jest bezpłatny.

„Wielu z Was łączy w szkole dwie bardzo ważne role – nauczyciela, który prowadzi ucznia przez proces zdobywania wiedzy oraz wychowawcy, dbającego o relacje w klasie i dobrostan uczniów. Te obszary – dydaktyczny i emocjonalny – nieustannie się przenikają i wymagają od Was różnych kompetencji. Dlatego tegoroczna konferencja dla nauczycieli będzie podzielona na dwie sekcje tematyczne” – informują organizatorzy.

>> W piątek 24 listopada konferencja będzie się odbywać pod hasłem “Ja Wychowawca”. „Porozmawiamy o tym, jak radzić sobie z trudnymi emocjami w szkole. Opowiemy także, jak wspierać uczniów w odkrywaniu swoich talentów. Wszystkie prelekcje będą zawierały wiele praktycznych wskazówek, dzięki którym będziecie mogli zdobytą wiedzę wykorzystać w pracy z uczniami” – czytamy w komunikacie.

>> W sobotę 25 listopada konferencja będzie się odbywać pod hasłem “Ja Nauczyciel”. „Porozmawiamy o dydaktyce – poznamy efektywne metody nauczania. Wysłuchacie prelegentów, którzy są autorami naszych scenariuszy, prowadzili webinary w ramach Ud dla Dorosłych, ale są też specjalistami z ogromną wiedzą. Dowiecie się, czym jest neurodydaktyka, czyli uczenie przyjazne mózgowi. Następnie  przejdziemy przez dydaktykę nauczania przyrody i odpowiemy sobie na pytania: jak uczyć przyrody w szkole, żeby zainteresować nią uczniów. W kolejnym wystąpieniu opowiemy o tym, jaka jest rola zabawy w edukacji” – informują organizatorzy.

Udział w konferencji jest bezpłatny.  Swoją wiedzą podzielą się doświadczeni eksperci: psycholodzy, nauczyciele, dydaktycy oraz pracownicy Fundacji Uniwersytet Dzieci

Transmisja odbędzie się na platformie Clickmeeting. Będzie również transmitowana na  Facebooku.  Więcej informacji tutaj

(GN)