Nasz patronat. Biblioteka – w to mi graj! V Ogólnopolski Zjazd Nauczycieli Bibliotekarzy (Łódź, 25-26.11)

Ośrodek Usług Pedagogicznych i Socjalnych ZNP Filia w Łodzi w ramach doskonalenia zawodowego nauczycieli – po ponad dwuletniej przerwie – organizuje 25-26 listopada br. jubileuszowy V Ogólnopolski Zjazd Nauczycieli Bibliotekarzy pod hasłem „Biblioteka – w to mi graj!”.

Tegoroczne spotkanie odbędzie po raz trzeci w ramach Targów Gier i Książki – cyklicznego dedykowanego branży wydawniczej wydarzenia, które organizowane jest w Łodzi od 2010 r.

Celem Zjazdu jest prezentacja działań i pomysłów służących zachęceniu uczniów do korzystania z oferty biblioteki szkolnej. Zjazd będzie również okazją do wymiany poglądów oraz pokazania dobrych praktyk związanych z twórczą i innowacyjną działalnością bibliotek. Spotkanie sprzyjać będzie integracji środowiska nauczycieli bibliotekarzy oraz osób zajmujących się aktywną promocją książki i czytelnictwa.

Uczestnicy zjazdu, oprócz specjalnie przygotowanych zajęć, wykładów i warsztatów, będą mieli możliwość odwiedzenia w jednym miejscu stoisk polskich i zagranicznych wydawnictw, hurtowni książek, księgarni, instytucji kultury oraz stowarzyszeń związanych z rynkiem książki w Polsce. Bogatej ekspozycji wydawniczej towarzyszyć będą panele dyskusyjne, spotkania z autorami, warsztaty dla dzieci oraz atrakcje dla miłośników gier planszowych.

Jednocześnie warto poinformować, że Okręg Łódzki ZNP stał się partnerem tegorocznych Targów Gier i Książki.

Marek Ćwiek

Prezes Okręgu Łódzkiego ZNP

***

>> Program zjazdu dostępny jest na stronie:

V Ogólnopolski Zjazd Nauczycieli Bibliotekarzy

>> Zapisy przyjmowane są pod adresem:

https://forms.gle/smJTgdMcrEWMGZdQ6

>> Więcej o Targach Gier i Książki: http://gryiksiazki.pl/

>> Głos Nauczycielski sprawuje patronat medialny nad V Ogólnopolskim Zjazdem Nauczycieli Bibliotekarzy