Nasz patronat. Konferencja “Projektowanie rozwiązań dla edukacji, czyli design thinking po polsku 2020”

W dniach 24-29 sierpnia 2020 r. odbędzie się bezpłatna, ogólnopolska konferencja online dla dyrektorów, nauczycieli i wykładowców pt. “Projektowanie rozwiązań dla edukacji, czyli design thinking po polsku 2020”. Podczas serii webinarów prelegenci z całej Polski przybliżą bieżące trendy w tworzeniu rozwiązań dla szkół i uczelni oraz przedstawią praktyczne przykłady jak można wykorzystać w oświacie narzędzia projektanckie. Głos Nauczycielski objął patronat nad wydarzeniem.

Konferencja skierowana jest do dyrektorów, obecnych i przyszłych nauczycieli czy wykładowców, oraz “wszystkich, którzy chcą zmieniać polską edukację na lepsze”.

Jej celem jest popularyzacja dobrych praktyk wykorzystania myślenia projektanckiego (design thinking) w praktyce edukacyjnej i wsparcie oddolnych reformatorów edukacyjnych w tworzeniu mądrych i trwałych rozwiązań.

Zapraszamy dyrektorów oraz obecnych i przyszłych nauczycieli na bezpłatną wideokonferencję: "Projektowanie rozwiązań dla…

Opublikowany przez Design Thinking w szkole: innowacje w kształceniu i usprawnienia w placówce Niedziela, 24 maja 2020

 

Motywem przewodnim tegorocznej konferencji jest radzenie sobie ze zmianą. W zeszłorocznej edycji konferencji wzięło udział ponad 560 osób.

„Biorąc w udział w konferencji, poznasz bieżące trendy w tworzeniu rozwiązań dla szkół i uczelni, dowiesz się jak skutecznie radzić sobie z wdrażaniem zmian i usprawnień oraz zobaczysz na praktycznych przykładach jak można wykorzystać w oświacie narzędzia projektanckie” – czytamy w materiałach organizatorów.

W ramach konferencji odbędzie się seria spotkań online (webinarów):

>> Jak motywować uczniów w szkole bez ocen?
>> Jak projektować praktyczne programy nauczania?
>> Jak efektywnie pracować z grupami zróżnicowanymi kulturowo?
>> Jak wzmacniać u uczniów poczucie odpowiedzialności za proces uczenia się?
>> Jakie są efekty projektu Rethinking Education, który powstał w odpowiedzi na kryzys związany z koronawirusem?

Szczegółowy program konferencji można znaleźć tutaj.  Wydarzenie znajduje się też na Facebooku tutaj.

(JK, GN)