Nasz patronat. „Korki z Legią” – szósta edycja programu dla maturzystów. Rekrutacja trwa

Fundacja Legii po raz szósty zaprasza na bezpłatne zajęcia dla maturzystów, przygotowujących się do egzaminów z języka polskiego, matematyki oraz języka angielskiego na poziomie podstawowym. Zajęcia są przeznaczone dla uczniów szkół średnich, którzy nie mają środków finansowych na dodatkowe wsparcie poza lekcjami w szkole i którzy w maju 2021 r. będą zdawać egzamin maturalny.

Organizatorem „Korków z Legią” jest Fundacja Legii. „Bezpłatnie pomagamy uczniom, którzy nie mają środków finansowych na pozaszkolne zajęcia, przygotować się do egzaminu maturalnego na poziomie podstawowym” – tak organizatorzy programu edukacyjnego przedstawiają jego misję.

Organizatorzy zajęć proponują bezpłatne przegotowanie do matury na poziomie podstawowym z matematyki, języka polskiego, języka angielskiego. Zajęcia prowadzone przez nauczycieli odbywają się w grupach 10-osobowych, od poniedziałku do czwartku godzinach popołudniowych, w trybie hybrydowym tzn. łączącym zajęcia stacjonarne i zdalne. Przewidziane są także warsztaty kompetencyjne specjalnie dla uczestników (tematy: motywacja i umiejętność uczenia się oraz stawianie i osiąganie celów, radzenie sobie ze stresem).

W październiku br. rusza rekrutacja kandydatów starających się o przyjecie do programu. Zajęcia w I semestrze startują w listopadzie.

Patronat medialny nad programem „Korki z Legią” objął Głos Nauczycielski.

Więcej informacji można znaleźć na stronie Fundacji Legi:

https://fundacjalegii.org/programy/korki-korki/

(DK, GN)

Fot. Materiały prasowe